SPARTAN CUP NA FACEBOOKU

SPARTAN CUP

TO AMATORSKA LIGA PIŁKARSKA

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
 
Zapraszamy na kolejny dzień ze Spartan Cup.
Najciekawiej będzie o godzinie 19:30. Kruczki w ostatni piątek przerwały serię 5 zwycięstw i przegrali z Old Boys (1:5) co zaskoczyło chyba wszystkich. Gospodarze są na 3 miejscu i wciąż się liczą w walce o mistrzostwo (5 pkt straty do Mateco i Persony), z drugiej jednak strony muszą uważać, bo jeśli by dzisiaj przegrali, to TCG będzie miało tylko 1 pkt straty (mając jeden mecz rozegrany więcej). Ostatnio jednym z wyróżniających się graczy był Łukasz Bielaszka, choć w ostatnim meczu wyróżnił się też negatywnie i otrzymał czerwoną kartkę po bezsensownej dyskusji z arbitrem. Do formy wraca też Szymon Kopeć, który trafiał do bramki rywala w ostatnich 3 meczach. Ich rywalem jest The Crazy Gang, drużyna, która jednocześnie walczy o "pudło" jak i o utrzymanie - mają tylko 3 pkt przewagi nad przedostatnią Olimpią Sępolno. Drużyna Michała Kusia gra w kratkę, w ostatnich 2 meczach zdobyła tylko 1 pkt, ale tuż przed tym zdołali wygrać z Personą DT aż 4:1. Kluczowym graczem zespołu jest Tomasz Trebenda, który jest ważnym filarem defensywy, ale lubi też podłączać się do ataków swojej drużyny. W pierwszym meczu padł remis 3:3.
 
Środę rozpoczynamy o 18:40 meczem Fenixu z Wabco Zawory. Jeszcze niedawno, to gospodarze byliby faworytem spotkania, ale po ostatnim remisie Wabco z AC Polanką (1:1) nie jest to już takie pewne i jeśli drużyna Mariusza Mroczkowskiego ponownie będzie tak poukładana jak w ubiegłym tygodniu, to nie powinna mieć problemów z Fenixem. Liderem Wabco jest Daniel Halko, przez którego przechodzi większość akcji zespołu. W poprzednim meczu Fenix wygrał 4:0.

O 21:10 Okręgowa Rada Adwokacka będzie miała kolejną szansę by wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli, choć ostatnia porażka z Primaverą, właściwie pozbawiła szans na awans do ekstraklasy i nawet jeśli ORA wygra wszystko do końca, to i tak raczej nie zdoła wspiąć się na drugą pozycję (miejsce barażowe). Zespół Maksymiliana Kreja ma potencjał, ale wciąż brakuje im zgrania po połączeniu sił z zawodnikami Politechniki. Z drugiej strony moment na przełamanie jest idealny, Breslauer jest obecnie w kryzysie, w ostatnich 5 meczach zdobyli tylko 1 pkt, ale tak jak w przypadku porażki z Elektrotimem mogliśmy mówić o dobrej postawie zawodników Artura Obarzanka, tak w ostatnim meczu z Kaczmarski Group (1:4) ciężko było szukać pozytywów. Jedynie Krystian "Torped" Matejka grał tak jak zawsze, dynamicznie, agresywnie zarówno w ataku jak i obronie. Reszta zespołu przeszła obok meczu bez emocji, bez doskakiwania do rywali co było kluczem do dobrych wyników na początku sezonu.

Partnerzy

Wyniki ostatnich spotkań: AC Polanka vs Gumzamet Fidasz 1:6 --- Persona Direktservice Team vs AC Polanka 2:0 --- Persona Direktservice Team vs The Crazy Gang 2:1 --- AC Polanka vs Anonymous 1:0 --- NG Engineering vs Gumzamet Fidasz 4:5 --- Najbliższe spotkania: brak