ZAPRASZAMY NA TURNIEJ FINAŁOWY PUCHARU LIGI!!!

19:00 Persona Direktservice Team - AC Polanka
19:50 AC Polanka - Gumzamet Fidasz
20:40 Gumzamet Fidasz - Persona Direktservice Team

Mecze rozgrywane są 2x15 minut.

Faworytem Turnieju jest oczywiście Persona DT, która po drodze pokonała Mateco Huby (aktualny mistrze ekstraklasy), Olimpię Sępolno (7. drużyna ekstraklasy) i The Crazy Gang (3. drużyna ekstraklasy). Siłą zespołu Witolda Kowalskiego jest zgranie oraz bardzo dobra gra w obronie, dzięki czemu z łatwością przechodzą do kontr, które wykańczają ich szybcy napastnicy. Do zespołu powrócił po kontuzji Marek Walkiewicz, który dodatkowo powiększył siłę ofensywną zespołu. Kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem Persony jest bramkarz - Hubert Świszcz, którego nazwisko jest znane już niemal wszystkim grającym w naszej lidze. Hubert jest w życiowej formie i niezwykle trudno jest go pokonać.

1 runda Persona DT 2:1 Mateco Huby
2. runda Persona DT 3:1 Olimpia Sępolno
3. runda Persona DT 2:1 The Crazy Gang

⚽⚽⚽

AC Polanka - mistrz 2. ligi jest czarnym koniem tych rozgrywek, ale tak naprawdę swoją wartość mogli udowodnić dopiero w półfinale, w którym pokonali 1:0 Anonymous (mistrza 1. ligi, który jesienią dołączy do drużyn ekstraklasowych). Liderem zespołu jest Michał Rabel, który został królem strzelców 2. ligi strzelając 36 bramek! Michał jest napastnikiem kompletnym, który mógłby odnaleźć się w dowolnym zespole naszej ligi. Obok Rabla, drugim ważnym ogniwem zespołu jest Paweł Szczucki, który co prawda nie musiał się w tym sezonie nadmiernie wykazywać, ale jest bramkarzem na podobnym poziomie co Świszcz i z takim bramkarzem Polankę stać na sprawienie dzisiaj niespodzianki.

1. runda AC Polanka 3:0 Breslauer SC 08
2. runda AC Polanka 5:1 Okręgowa Rada Adwokacka
3. runda AC Polanka 1:0 Anonymous

⚽⚽⚽

Gumzamet Fidasz - mistrz poprzednich dwóch edycji, ale w obecnym sezonie przechodzi poważny kryzys. W tym sezonie brakuje im przed wszystkim Karola Zielińskiego i Marcina Michalkiewicza. Niemniej Fidasz kolejny sezon jest w finale pucharu i nie zamierza stracić okazji - jesienią zamierzają zagrać z Mateco w Superpucharze! Zespół Adriana Gorzki ma wszystko by wygrać oba mecze, potrzebne jest im jedynie odrobina szczęścia, którego być może nieco brakowało w trakcie sezonu. Motorem napędowym drużyny jest właśnie kapitan Adrian Gorzka, który walczy na każdym metrze boiska i potrafi zrobić coś z niczego, jak w półfinale, gdy w 40 minucie wywalczył rzut wolny, który Wojciech Święcicki zamienił na bramkę i doprowadził do rzutów karnych
1. runda Gumzamet Fidasz 5:2 Wypici Team
2. runda Gumzamet Fidasz 2:1 Old Boys
3. runda Gumzamet Fidasz 4:4 NG Engineering (wygrany po rzutach karnych)

Persona - Polanka
Faworytem meczu są oczywiście gospodarze, ale to właśnie w tym meczu Polanka ma największe szanse na punkty. Można spodziewać się, że Polanka zamuruje bramkę i jeśli uda im się dostatecznie długo przetrzymać przeciwników, to mając Michała Rabla, mogą ich zaskoczyć. Dla Persony kluczowe będzie strzelenie pierwszej bramki, jak tylko obejmą prowadzenie, to będą mogli czekać na rywali na własnej połowie.

Polanka - Fidasz
Gospodarze będą już po jednym meczu i to może mieć kluczowe znaczenie dla tego spotkania. Wiele też będzie zależało od rezultatu spotkania z Personą, zwycięstwo może ich pociągnąć do kolejnego wysiłku, a porażka przybić i wtedy nie będą zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Fidasza. Gumzamet jest dużo cięższym przeciwnikiem dla Polanki, ich szybka gra prostopadłymi piłkami będzie niezwykle ciężka dla obrońców.

Fidasz - Persona
Ponieważ AC Polanka jest skazywana na porażkę, to właśnie ten mecz powinien rozstrzygnąć zwycięzcę Pucharu Ligi. W lepszej sytuacji są goście, którzy będą mieli dłuższą przerwę przed meczem (jeśli temp na zew się utrzyma, to będzie miało to duże znaczenie) i którzy są wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem dla Fidasza w tym sezonie. Persona jest bardziej wybiegana i to ich dynamika gry będzie stwarzała największe kłopoty drużynie Adriana Gorzki. W tym sezonie oba zespoły grały ze sobą dwa razy, w pierwszym meczu Persona wygrała 9:1 (Fidasz grał 20 minut w osłabieniu), a w drugim padł remis 0:0.

Partnerzy

Wyniki ostatnich spotkań: AC Polanka vs Gumzamet Fidasz 1:6 --- Persona Direktservice Team vs AC Polanka 2:0 --- Persona Direktservice Team vs The Crazy Gang 2:1 --- AC Polanka vs Anonymous 1:0 --- NG Engineering vs Gumzamet Fidasz 4:5 --- Najbliższe spotkania: brak