Summer Cup

Przed meczami. Środa 11.10

Castorama musi wygrać!

Czy Old Boys się odblokują?

Spacerek Politechniki?

 

Mecz dnia, to starcie 1. ligi pomiędzy AC Polanką i Castoramą Korona. Już od jakiegoś czasu kapitan Castoramy mówił, że ten mecz jest dla nich ważniejszy niż spotkania pucharowe! Polanka w ostatnim sezonie dwa razy wygrała z Castoramą. Szczególnie bolesna dla drużyny Michała Ciszka mogła być ta druga porażka, gdzie Castorama była drużyną lepszą, ale szczęście dopisywało zawodnikom w pomarańczowych strojach. AC Polanka to aktualny lider 1. ligi i obok Politechniki ORY główny kandydat do awansu. Polanka jest po sporych zmianach, przyszło 5 nowych zawodników, a do Anonymous odszedł Michał Rabel – najlepszy strzelec zespołu w wiosennej edycji. Polanka jak na razie straciła punkty z Breslauerem (2:2), ale blisko remisu było również w ich ostatnim meczu z Politologią (3:2), pomimo, że po 20 minutach wygrywali 3:0. Jednym z wyróżniających się zawodników gospodarzy jest Patryk Piórkowski. Castorama jak na razie przegrała 2 mecze w lidze, ale w pucharze wygrali z Elektrotimem 3:1 i kolejny raz udowodnili, że nie można ich lekceważyć. To co najbardziej może podobać się w drużynie gości, to umiejętność wykorzystania szerokiej kadry, świetnie wykorzystują zmiany i przez cały mecz są wstanie grać na wysokich obrotach. Wyróżniającymi się zawodnikami są Sławomir Kozicki i Patryk Wójciak.

 

 

Na początek dnia starcie ekstraklasy, Fidasz zagra z Old Boys. Gospodarze jak na razie mają 3 pkt po 2 meczach. Fidasz od 2 meczy ma wreszcie nowego zawodnika, który jest wstanie sam zmieniać losy spotkania. Chodzi oczywiście o Igora Gonczarowa, który w ostatnim mecuz ligowym strzelił 4 bramki dla Gumzametu. Old Boys również rozegrało 2 mecze jak na razie, ale wciąż mają 0 punktów na koncie i do tego fatalny bilans bramkowy 0-11. Faworytem spotkania są gospodarze, ale jak wiemy Old Boys też potrafią zaskoczyć także te najsilniejsze ekipy i możemy spodziewać się interesującego starcia. W ostatnim meczu pucharowym Old Boys pozytywnie wyróżniał się Łukasz Mirecki.

 

Na koniec dnia kolejny mecz 1. ligi, JM Auto Team zagra z Politechniką ORA. Wg wstępnych informacji od kapitana gospodarzy, JM będzie poważnie osłabione kadrowo i raczej nie będą wstanie sprostać tak poważnemu przeciwnikowi. Jednym z głównych nieobecnych będzie Karol Deperas, który w ostatnim meczu JM strzelił 4 bramki! Kluczową postacią gospodarzy powinien być dzisiaj Paweł Bolak. Politechnika ORA chce zdobyć mistrzostwo 1. ligi i co mecz widać, że traktują to coraz bardziej poważnie. W ostatnim meczu wygrali po ciężkim spotkaniu z Breslauerem 2:1 i jeśli dzisiaj przyjdą takim samym składem, to nie powinni mieć większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Najsilniejszym punktem zespołu jest Aleks Liniewicz.

 

18:40 Gumzamet Fidasz – Old Boys

19:30 AC Polanka – Castorama Korona

21:10 JM Auto Team – Politechnika ORA