Summer Cup

Przed meczami. 18.10

⭐ Klasyk Spartan Cup!
⭐ Czy Miah Kuda otrząsnęła się po pierwszej porażce?
⭐ Clearcode musi wygrać jeśli chce utrzymać się w walce o awans
⭐ Breslauer w kryzysie?

 

O 20:20 nasze ulubione starcie, czyli mecz Mateco Huby – Gumzamet Fidasz. Od czterech sezonów, to właśnie jeden z tych dwóch zespołów zdobywa mistrzostwo, a drugi Puchar Ligi. W związku z tym, na początku tej edycji obie drużyny spotkały się w Superpucharze, mecz ten zakończył się remisem, a w karnych lepsi byli zawodnicy Mateco. Gospodarze są dzisiaj faworytem spotkania, jak na razie zaliczyli tylko jedno potknięcie i to głównie ze względu na problemy kadrowe. Wyróżniającym się graczem jest Grzegorz Paukszt, który nie tylko jest liderem obrony, ale również ma świetny przegląd pola, dzięki czemu popisuje się nieszablonowymi zagraniami przy rozegraniu piłki. Po przeciwnej stronie Fidasz, który kolejny sezon zaczyna z problemami, po 4 meczach mają tylko 4 pkt i wciąż nie widać w ich grze błysku, z którego jeszcze niedawno słynęli. Dzisiaj jednak liczymy na ciekawe widowisko, bo jesteśmy pewni, że Fidasz zagra na maksimum swoich możliwości, jak to zwykle bywa przy meczach z Mateco. Ostatnio wyróżniającym się zawodnikiem jest nowy napastnik Gumzametu – Igor Gonczarow.

 

⚽⚽⚽

 

O 18:40 zaczynamy starcie 2. ligi. Wypici Team zagrają z Miah Kuda. Gospodarze w ostatnim meczu stracili swojego kapitanaa, Piotra Nicjewskiego, który doznał kontuzji kolana i prawdopodobnie najprawdopodobniej nie zagra już w tym sezonie. Dla Wypitych będzie to bardzo ważny mecz, bo zwycięstwo pozwoli im na zmniejszenie straty do lidera, który ma 6 pkt przewagi, ale rozegrał już o 2 mecze więcej. Kluczową postacią gospodarzem jest Damian Hutnik. Goście są na 1. miejscu w 2. lidze, w pierwszych czterech meczach zdobyli komplet punktów, ale w ostatnim łatwo ulegli Partizanowi 0:2 i teraz wszyscy zastanawiają się czy była to zwykła wpadka, czy aż taki wpływ miał Thiago Mello, który w ostatnim nie grał ze względu na kontuzję. Pod nieobecność Mello, drużynę będzie musiał pociągnąć Marcin Pelczar.

 

⚽⚽⚽

 

O 19:30 kolejne starcie 2. ligi, Partizan Wrocław podejmie Clearcode. Gospodarze w ostatnich meczach wyglądali już dużo lepiej niż na początku sezonu i widać, że drużyna ma spory potencjał, ale wciąż brak spokoju, szczególnie po stracie bramki. W ostatnim meczu z dobrej strony pokazał się Marek Hagiel (prawy obrońca), który jednak może być zarówno bohaterem jak i antybohaterem meczu, Hagiel podejmuje sporo ryzyko wchodząc w dryblingi i każda strata może szybko przerodzić się w kontrę. Clearcode na cztery mecze wygrało tylko jeden, ale widać, że drużyna ma większe możliwości niż wskazywałaby na to tabela, drużyna Kamila Zająca jest zgrana i ma bardzo mocną formację ofensywną, a szczególnie istotnym graczem jest Jakub Bomba.

 

⚽⚽⚽

 

Na koniec dnia JM Auto Team sprawdzi czy Breslauer jest dalej w kryzysie. Gospodarze w ostatnim tygodniu wygrali z Politechniką 2:0, by w kolejny meczu przegrać z Politologią 0:1. Drużyna Piotra Kędzi jest bardzo silną drużyną i mimo, że jest to zbiór zawodników z różnych zespołów, to zawodnicy bardzo szybko znaleźli wspólny język. Co więcej wg zapowiedzi kapitana, drużyna gospodarzy ma grać niemal kompletnym składem i wydaje się być faworytem spotkania. Po drugiej stronie Breslauer, który po pierwszych kolejkach zaczyna zmieniać swojej priorytety i z walki o podium, zaczynają poważnie myśleć, że każdy kolejny mecz jest walką o utrzymanie. Drużyna Artura Obarzanka w poniedziałek przegrała 0:4 z NG Engineering. Dzisiejszy mecz będzie dla nich niezwykle istotny i wiemy, że od początku wyjdą niezwykle skoncentrowani. Wygrana gospodarzy może odwrócić sytuację i wrócić wiarę zawodnikom, ale trzecia porażka z rzędu mocno osłabi morale drużyny i w kolejnych meczach będzie im o wiele ciężej.