Summer Cup

Zapowiedź dnia – piątek 13.04

⭐ Kto wyjdzie z kryzysu?

⭐ spacerek dla Clearcode?

⭐ Czy beniaminek 1. ligi znów zaskoczy?

⭐ Castorama chce przerwać złą passę.

 

Najciekawiej zapowiada się starcie ekstraklasy pomiędzy The Crazy Gang i Anonymous. Oba zespoły fatalnie rozpoczęły wiosenne rozgrywki, gospodarze przegrali mecze z Fidaszem (1:2) i Personą DT (0:5). Największym osłabieniem TCG jest brak dwóch braci Kusiów – Beniamina i Szczepana, którzy w ubiegłym sezonie strzelili 22 z 28 ligowych goli swojego zespołu. Wg ostatnich plotek transferowych, kapitan zespołu ma już kogoś na oku i jest szansa, że nowy zawodnik pojawi się już na dzisiejszym meczu. Goście cierpią nawet bardziej niż TCG, w 3 meczach stracili już 20 bramek i z każdym meczem będzie im się coraz ciężej odbudować. To właśnie w takim meczu jak dziś, gdy grają z równie niepewnym rywalem, muszą gryźć trawę by wydrzeć punkty i dać sobie nadzieję na kolejne spotkania. Anonymous ma problem nie tylko na bramce gdzie brakuje Lecha Guzowskiego, ale również w środku pola gdzie odczuwalna jest nieobecność Adama Palutkiewicza.

W poprzednim sezonie TCG z Anonymous w pierwszej kolejce zremisował 0:0, a w ostatniej wygrał 3:2.
Mecz TCG – Anonymous o 20:20. Zapraszamy!

 

O 18:40 Clearcode gra z Polanką B. Drużyna Jakuba Bomby ostatnio mocno zaskoczyła wszystkich obserwatorów 2. ligi Spartan Cup i wygrała 3:2 z FC Albatros. Gospodarze w tym sezonie wyraźnie wzmocnili defensywę, a jeśli ofensywnie będą grać tak jak w ubiegłym sezonie, to powinni powalczyć w górnej części tabeli. Polanka B po wysokiej porażce z Albatrosem, rozegrała już nieco lepsze spotkanie z Dalekonategospartana (1:1). Polanka wygląda też dużo lepiej dzięki fuzji z drużyną Nie Krzycz, która grała jesienią w 2. lidze, ale wiosną mieli problem z zebraniem kompletu zawodników.

 

O 19:30 bardzo ciekawe starcie 1. ligi. Regio-food.pl Beer Boys podejmują Politologię UWr. Gospodarze zagrali już dwa niezłe mecze (1:1 z Politechniką, 0:1 z Wypici Team), jednak teraz potrzebują przed wszystkim punktów. Drużyna Piotra Piwko jest beniaminkiem ligi i będą chcieli pokazać, że awans do ligi nie był przypadkiem. Ważną postacią dla gospodarzy jest Wojciech Ryglowski, który w pierwszym meczu strzelił bramkę na wagę remisu, a niewiele brakowało by zrobił to też w meczu z Wypitymi. Politologia UWr ostatnio przegrała walkowerem z Primaverą, był to ich pierwszy walkower w historii i cały zespół jest w pełni zmobilizowany by zatrzeć ślad po tym smutnym incydencie. Jednym z ważniejszych graczy Politologii jest Koyo Kimura, który powinien wprowadzić sporo zamieszania w obronie rywala.

 

Na koniec tygodnia starcie Castoramy Korona z FC Albatrosem. Castorama kolejny sezon zaczęła słabo, po remisie ze Złodziejówką, przegrali z Miah Kuda. W ostatnim meczu kompletnie brakowało w nich życia i tylko czasem Bartek Olejnik przeprowadzał dynamiczne rajdy skrzydłami. Co więcej Castorama będzie dzisiaj poważnie osłabiona, gdyż wg ostatnich doniesień nieobecny będzie Marek Stochalski – lider obrony Castoramy. Goście w pierwszym meczu wygrali 12:0, ale we wtorek ulegli Cleracode 2:3 i ciężko przewidzieć co zaprezentują dzisiaj. Albatros jest to zespół, który mógłby wygrać nawet z zespołami z ekstraklasy (grali w ekstraklasie w XV edycji). W FC Albatros jednym z podstawowych zawodników jest Wojciech Burdun, który w 2 meczach strzelił 7 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców 2. ligi.