Summer Cup

Zapowiedź dnia – poniedziałek 16.04

18:40 Politologia UWr – NG Engineering

19:30 AC Polanka – Huberto Łazy

20:20 The Crazy Gang – Olimpia Sępolno

21:10 Breslauer SC 08 – Castorama Korona

 

⭐ TCG chce wrócić do walki o mistrzostwo!
⭐ Politologia potrzebuje zwycięstwa.
⭐ Huberto znowu wygra?
⭐ Brelauer wciąż bez porażki.

 

Najciekawiej zapowiada się starcie w ekstraklasie pomiędzy The Crazy Gang i Olimpią Sępolno. Gospodarze przetrwali kryzys, a ostatni mecz pozwala im mieć nadzieję na kolejne tygodnie. Wszystko za sprawą fantastycznego meczu nowego zawodnika TCG – Sylwestra Jaskółowskiego, który w pierwszym swoim meczu zdobył hattricka. The Crazy potrzebuje punktów, ewentualna porażka mogłaby im znacząco utrudnić walkę o czołowe lokaty, a po ostatnich sezonach TCG na pewno celuje w pierwszą trójkę. Olimpia Sępolno w pierwszym swoim meczu wygrała 4:1 z Anonymous, ale w drugim tylko zremisowali z AC Polanką (1:1). Drużyna Marcina Tomaszewskiego już nas przyzwyczaiła, że nie da się przewidzieć jak zagrają, ich gra jest zależna przed wszystkim od składu jakim przyjdą – jeśli będzie optymalny, to są wstanie powalczyć z każdym. Jednym z wyróżniających się zawodników jest Michał Wierzbicki, który w pierwszych 2 kolejkach zdobył 2 bramki.

W poprzednim sezonie Olimpia Sępolno dwukrotnie wygrywała mecze z TCG, za pierwszym razem 2:1, a w rewanżu 4:0.
Mecz The Crazy Gang – Olimpia Sępolno już o 20:20. Zapraszamy!

 

Tydzień zaczynamy w 1. lidze, Politologia UWr podejmie NG Engineering. Gospodarze po 3 meczach mają tylko 2 pkt (jeden stracili po walkowerze), ale najbardziej niepokoi ich ostatni mecz z Beer Boys, w którym przegrali 0:2. Zespół studentów w ostatnim meczu dominował nad przeciwnikiem, ale szczególnie wyraźny jest brak zgrania ich nowych zawodników, którzy jeszcze nie wpasowali się w trzon zespołu, który gra w Spartan Cup kolejną edycję. NGE w ostatnim tygodniu wreszcie się przełamało i wygrało 6:2 z Old Boys. Drużyna Karola Olszaka chce iść za ciosem i możemy spodziewać się niezwykle interesującego spotkania. Jednym z wyróżniających się zawodników jest Dawid Kufel.

 

O 19:30 Polanka zagra z Huberto Łazy. W ostatnim roku Polanka dwukrotnie mierzyła się z drużyną Grzegorza Paukszta i dwukrotnie przegrywała (jesienią 0:4 w finale Pucharu Ligi i w marcu 1:3 w Superpucharze). Polanka w ostatnim tygodniu sensacyjnie wygrała z Fidaszem, jedyną bramkę dla beniaminka zdobył Michał Rabel, który jednak nie będzie dzisiaj obecny. Huberto Łazy zagrały dwa mecze ligowe, a w pierwszym wygrały z Elektrotimem (3:1), ale w drugim meczu zremisowali 3:3 z Personą DT. Wyróżniającym się zawodnikiem gości jest Jarosław Kotwicki, który zdobył już 3 bramki w tym sezonie.

 

 

Na koniec dnia czeka nas jedno z lepszych starć na poziomie 2. ligi – Breslauer SC 08 kontra Castorama Korona. Gospodarze po dwóch meczach mają komplet punktów i bilans bramkowy 5:0. Gospodarze mogą cieszyć się przed wszystkim z bardzo solidnej defensywy, ale już ostatni meczu pokazał, że atak kuleje i gdyby nie ponadprzeciętne umiejętności Marcina Guszczara (zdobył dwie bramki), to po ostatnim meczu nie mieliby wiele powodów do radości. Castorama Korona w pierwszych dwóch kolejkach nie wyglądała zbyt dobrze, ale ostatni mecz z Albatrosem wreszcie ułożył się po ich myśli i wygrali 4:1. Najważniejszym zawodnikiem był Bartosz Olejnik, który zdobył dwie bramki, a przy kolejnych dwóch asystował. Olejnik (o ile zagra) będzie miał przed sobą niezwykle trudne zadanie z twardo grającą obroną Breslauera i możemy spodziewać się, że będzie najczęściej faulowanym zawodnikiem na boisku.