Summer Cup

Zaczynamy! Superpuchar już jutro!

Już jutro pierwsze mecze Spartan Cup! Zaczynamy XVIII edycję!

 

Sezon rozpoczniemy meczem 1. ligi pomiędzy JM Auto Team i Primaverą. Drugie spotkanie, to starcie o Superpuchar, w którym zagrają Gumzamet Fidasz i Politechnika Wrocławska. Na koniec dnia jeszcze jeden mecz 1. ligi, w którym zobaczymy Regio-food.pl Beer Boys i FC Albatros.

 

Najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście mecz o Superpuchar, który odbędzie się o 20:20. Zagrają w nim Gumzamet Fidasz, który wygrał mistrzostwo ligi i zdobył Puchar Ligi oraz Politechnika Wrocławska, która w finale Pucharu była druga (finał był turniejem 3 drużyn, ostatni był The Crazy Gang). Wszyscy jesteśmy ciekawi co zaprezentuje Fidasz, do składu wraca Marcin Michalkiewicz i jest to chyba nawet głośniejszy powrót niż Damiana Mikołajczyka do Persony w wiosennych rozgrywkach. Z drugiej strony z drużyny wypadł Karol Zieliński, który wyjechał z Wrocławia i nie będzie już grał w naszej lidze. Po drugiej stronie Politechnika Wrocławska, która w zeszłym sezonie wygrała 1. ligę bez porażki! Drużyna Krzysztofa Hnatka gra wyjątkowo ofensywnie jak na spartanowe drużyny i lubi iść na wymianę ciosów. Ta taktyka powoduje, że mecze Politechniki zawsze dobrze się ogląda. W drużynie gości niestety zabraknie dwóch bardzo ważnych zawodników – Kamila Zycha i Mateusza Kukiera. Kamil nie da rady przyjechać na jutrzejszy mecz, natomiast Mateusz dostał karę 3 meczy (superpuchar i kolejne dwa mecze – ligowe lub pucharowe) za atak na sędziego w meczu finału Pucharu Ligi, w którym grali z The Crazy Gang.

 

W pierwszym meczu (19:30) zobaczymy starcie JM Auto Team i Primavery. Oba zespoły niedawno grały ze sobą sparingi i choć lepsze okazywało się JM Auto, to Primavera też pozostawiała po sobie niezłe wrażenie. Drużyna Piotra Kędzi jest zdecydowanym faworytem do wygrania 1. ligi. Wg wstępnych informacji JM będzie bez Karola Deperasa (najlepszego strzelca 1. ligi w XVII edycji), ale to będzie też okazja dla nowych zawodników, którzy mają jeszcze zwiększyć potencjał ofensywny ligi. Na sparingach JM Auto wyglądało naprawdę nieźle i co ciekawe przeszło z taktyki typowo defensywnej, do jakiej nas przyzwyczaili i oglądaliśmy ich częściej grających pressingiem. Kluczowa będzie na pewno pierwsza połowa, bo jak zawsze sparingi trwały po 60-90 minut, natomiast JM Auto najczęściej potrzebowało 30 minut na tzw. wejście w mecz. Primavera zapowiedziała, że postara się sprawić niespodziankę już na samym starcie i w tym sezonie będą chcieli walczyć o pierwszą połówkę tabeli.

 

o 21:10 spotkają się Regio-food.pl Beer Boys i FC Albatros. Gospodarze cudem utrzymali się w lidze bez konieczności gry w barażach, ale mimo ostatecznie słabego wyniku, pozostawili po sobie dobre wrażenie. Szczególnie będziemy ich pamiętać z pierwszej części sezonu – w pierwszych 6 meczach przegrali tylko raz. Drużyna w drugiej części zawodziła, głównie ze względu na braki kadrowe, ale teraz skład ma być już odbudowany i liczymy, że pokażą się z dobrej strony. FC Albatros jest beniaminkiem ligi i jeśli uzupełnią kadrę, to mają szansę walczyć o awans do ekstraklasy. Wiosna głównym problemem gości była krótka ławka rezerwowych, teraz też już zapowiedzieli, że na pierwszy mecz przyjdą tylko w 7 i choć w tym meczu będą faworytem, to całej ligi tak nie wygrają. W drużynie gości występuje Bartosz Szluga, który w poprzedniej edycji został wybrany Najlepszym Zawodnikiem 2. ligi.

 

19:30 JM Auto Team – Primavera

20:20 Superpuchar. Gumzamet Fidasz – Politechnika Wrocławska

21:10 Regio-food.pl Beer Boys – FC Albatros

 

W czwartek i piątek nie będzie meczy ligowych, ale w czw między 18:00-20:30 i w piątek między 18:00-22:00 zespoły ze Spartan Cup mogą rezerwować boisko (na normalnych zasadach, przez recepcję centrum Spartan Krajewskiego, tel: 71 348 42 17) by rozegrać jeszcze ostatnie sparingi (przy rezerwacji trzeba podać nazwę zespołu, bo czas ten zarezerwowany jest tylko dla obecnych ligowców).