Summer Cup

1/6 finału coraz bliżej…

Za nami kilka spotkań Pucharu Ligi. W tym tygodniu odbyły się 3 mecze, w którym naprzeciwko siebie stawały zespoły z różnych lig, nie znające za bardzo swoich wzajemnych możliwości. Zwycięzcami tych pojedynków okazały się drużyny z II ligi!!! Aż dwie awansowały do 1/6 finału.

Jako pierwsza w 1/6 finału Pucharu Ligi znalazła się ekipa FC Nurki, której sprzyjał los, wobec nieparzystej liczby drużyn w Spartan Cup. Następnie awansował Anonymous, po czym kolejni dwaj zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero po rzutach karnych. Były to Politechnika oraz Old Boys, które toczyły bardzo wyrównane pojedynki z Personą oraz Ogrodomanią. Jak wszyscy wiedzą, konkurs rzutów karnych jest loterią, ale jednak jest lepszym rozwiązaniem, niż rzut monetą.

W tym tygodniu do wyżej wymienionych zespołów dołączyły The Crazy Gang z Ekstraklasy oraz przedstawiciele II ligi – Castorama Korona oraz Karmazynowe Jastrzębie. Nie udało się awansować trzeciemu przedstawicielowi najniższej ligi – Realowi Zalesie, choć pierwszy strzelił bramkę ekipie Crazy Gang. Grający w żółtych strojach zawodnicy The Crazy Gang uporządkowali jednak grę i odpowiedzieli trzema trafieniami. Castorama Korona zaskoczyła swoich przeciwników (drużynę Obojętnie) bardzo szybką i zdecydowaną grą, a pierwsze skrzypce grał w tym spotkaniu Bartosz Olejnik – zdobywca trzech bramek. Castorama pewnie awansowała do 2 rundy. Największą niespodziankę sprawił jednak zespół Karmazynowe Jastrzębie. W dotychczasowych spotkaniach II ligi zespół ten przegrał wszystkie spotkania, choć trzeba przyznać, że z każdym meczem Jastrzębie grają lepiej – potrzebowali zgrania, ponieważ przystąpili do Spartan Cup w ostatniej chwili zbierając skład. Przegrywali do 20 minuty z ekipą Regio-food.pl Beer Boys. Wtedy to zdobyli bramkę po 115 minutach gry bez zdobyczy bramkowej. Gol „do szatni” spowodował, że zespół uwierzył w siebie, stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, ostatecznie wygrywając 3-1!

Kto dołączy do zespołów FC Nurki, Anonymous, Old Boys, Politechnika, The Crazy Gang, Castorama Korona oraz Karmazynowe Jastrzębie, okaże się już w przyszłym tygodniu!