Summer Cup

Liga wchodzi w decydującą fazę!

Do końca rozgrywek ligowych zostało 5 kolejek. To one zdecydują o podium w każdej z trzech lig Spartan Cup!

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki spotkań w Ekstraklasie, tytuł mistrzowski zdobędzie jedna z trzech przewodzących drużyn – ta, która zaliczy najmniej „wypadków przy pracy”. W minionym tygodniu Polanka mogła dogonić Politechnikę, jednakże nie potrafiła strzelić bramki dobrze dysponowanej Personie, której tydzień wcześniej strzeliła ich pięć! Po zaciętym meczu, Olimpia była o mały włos od zremisowania z liderem, jednak to JM Auto Team wygrało różnicą jednej bramki. W klasyfikacji strzelców oraz asyst utrzymał się status quo – prowadzą Kacper Biliński oraz Łukasz Deneka z JM Auto Team.

W I lidze odbyły się dwa mecze między drużynami z czołówki. Zwycięsko z nich wyszły Albatros oraz Old Boys, które z takim samym dorobkiem punktowym prowadzą w tabeli. Nurki tanio skóry nie sprzedały w meczu z Albatrosem, jeśli wygrają zaległy mecz, zrównają się punktami z prowadzącą dwójką. W dole tabeli również ciekawa sytuacja, dużo może wyjaśnić poniedziałkowe spotkanie między Primaverą i Politologią… W klasyfikacji strzelców swoją przewagę powiększył Aleksander Sulewski z drużyny Old Boys.

W II lidze nieoczekiwanie punkty w tym tygodniu straciły dwie najlepsze do tej pory drużyny: Ogrodomania oraz Engineering. Obie straciły punkty z drużynami, które po słabym początku sezonu zgrały się i nabrały „wiatru w żagle”. To jedynie może spowodować ciekawszą końcówkę rozgrywek. Na ostatnie miejsce spadła Castorama Korona, ale i ona nie powiedziała ostatniego słowa, o czym może świadczyć choćby zwycięstwo 4-0 w Pucharze Ligi. Zapowiada się ciekawa końcówka!