Summer Cup

Edycja XIX. Podsumowanie rozgrywek II ligi

Zakończyły się rozgrywki II ligi.
W XIX edycji zdecydowanie najlepszą drużyną był KP Ogrodomania. Drużyna ta zakończyła rozgrywki bez porażki i z dużą przewagą punktową awansowała do I ligi.
W barażu o awans zagra natomiast NG Engineering. Zespół ten znakomicie rozpoczął obecną edycję, po czym dostał zadyszki. Gdy wydawało się, że inne drużyny mają szansę na 2 miejsce, Engineering złapał drugi oddech, wygrywając 3 ostatnie spotkania.
Na najniższym stopniu podium znalazł się debiutant – Real Zalesie, mający jednak w składzie „starych wyjadaczy”, którzy potrafią strzelać bramki i grać do końca. Real dwukrotnie ratował remis w ostatniej minucie gry.
Na czwartej pozycji uplasowała się drużyna Destemido. Przez długi czas próbowała ona dotrzymać kroku prowadzącym, strzelając wiele bramek, jednak w końcówce sezonu czołowym strzelcom rozregulowały się celowniki.
Przez pierwsze spotkania zespół Nie Krzycz nie potrafił się odnaleźć,zajmując ostatnie miejsce. Pod koniec kwietnia nastąpiło jednak przełamanie i do ostatniego meczu Nie Krzycz walczył o miejsce na podium.
O szóste miejsce do ostatniego spotkania walczyły dwie drużyny. Ostatecznie przypadło ono Castoramie Korona. Zespół ten grał ambitnie, często prowadząc w swoich meczach, jednakże równie często brakowało konsekwencji i determinacji.
Walkę o przedostatnią pozycję pechowo przegrały Karmazynowe Jastrzębie – zespół zebrany „na ostatnią chwilę” musiał się zgrywać w pierwszych spotkaniach. Po zwycięstwie nad Castoramą i remisie z późniejszym mistrzem wydawało się, że drużyna ta złapała wiatr w żagle, jednakże w ostatnich spotkaniach zawsze czegoś brakowało…
Mimo, że rozgrywki II ligi w XIX edycji zdominował KP Ogrodomania (3 miejsce w poprzednich rozgrywkach), rywalizacja przez całą edycję była interesująca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naj, naj w II lidze:
Najlepszy strzelec – Łukasz Dyczkowski – 14 bramek
Najlepszy asystent – Łukasz Światłowski – 8 asyst
Klasyfikacja kanadyjska – Łukasz Dyszkowski – 17
Najwięcej bramek – Real Zalesie – 42
Najmniej bramek – Karmazynowe Jastrzębie – 16
Najmniej straconych bramek – KP Ogrodomania – 14
Najwięcej straconych bramek – Castorama Korona – 36
Seria kolejnych zwycięstw – KP Ogrodomania – 4
Seria bez zwycięstwa – Castorama Korona – 8
Najwyższe zwycięstwo – Destemido-Karmazynowe Jastrzębie 11-4
Mecz z największą liczbą bramek – Destemido-Karmazynowe Jastrzębie 11-4
Liczba rozegranych spotkań – 42
Liczba zdobytych bramek – 195
Średnia – 4,64 bramki/mecz