Summer Cup

II liga. Klasyfikacje indywidualne

Bramkarze. Stracone bramki. Kto się interesuje piłką nożną dobrze wie, że za stratę bramki odpowiada cała drużyna. Bramkarz to ten, który w kluczowym momencie może zapobiec utracie bramki. Nie jest to więc tabela „Najlepszy bramkarz” – nie uwzględnia bowiem udanych interwencji. Nie raz bywało, że najlepsi bramkarze występowali w najsłabszych drużynach – mieli wtedy więcej pracy i mogli pokazać swój kunszt…
Niemniej chwila o golkiperach.
Tylko Destemido przez całą edycję korzystało z usług jednego bramkarza. W pozostałych grało co najmniej dwóch.
Spośród tych, którzy rozegrali co najmniej 50% spotkań – wyróżniło się czterech:
– Michał Wesołowski z Ogrodomanii – zazwyczaj nie miał dużo pracy, drużyna dobrze broniła dostępu do bramki, wiedząc też, że jakby co, bramkarz czuwa,

– Karol Olszak z Engineering – potencjalny

y obrońca, ze względu na wyjazd bramkarza stanął między słupkami dopóki nie doznał kontuzji palca,
– Kacper Frasz z Karmazynowych Jastrzębii – ile bramek straciłaby ta drużyna gdyby nie on? Za jego kadencji w 9 meczach s
tracili 16, bez niego w 3 – aż 17. To mówi samo za siebie,

– Michał Suwiczak z Nie Krzycz – zanotował trzy wyśmienite występy, dzięki jego grze Nie Krzycz nie przegrało tych spotkań, zanotował też kilka dobrych występów, ale miał też gorsze chwile. Na pewno ma duży potencjał.

Z dobrej strony pokazali się również Radosław Kwiatkowski i Michał Płachecki. Najmniejszą średnią wpuszczonych goli zanotował Paweł Szczucki, który obronił również rzut karny.

 

MVP. Aż 32 zawodników zostało

wyróżnionych przez naszych obserwatorów mianem Najlepszego Zawodnika Meczu. Nieraz do tego miana pretendowało więcej zawodników, wybierając jednak MVP – kierowali się oni wieloma aspektami. Każdy mecz jest w końcu inny. Oto Ci, którzy byli wybierani MVP więcej niż 1 raz:

 

Klasyfikacja Asyst. Przez długi czas był duży ścisk w czołówce najlepszych asystentów II ligi.. Klasyfikacji do czasu odniesienia kontuzji przewodził Kamil Pączko. Być może by ją wygrał, lecz pech zawodnika Destemido wykorzystał Łukasz Światłowski – szybki, boczny pomocnik mistrza II ligi. W ostatnich spotkaniach kilka ostatnich podań zaliczyli Krzysztof Wiater oraz Oskar Sulima, lecz zabrakło spotkań, aby dogonić lidera. Oto czołówka klasyfikacji, w której mamy najwięcej przedstawicieli KP Ogrodomanii oraz Realu Zalesie, jako że te drużyny zdobyły najwięcej bramek w całej edycji:

Końcowa klasyfikacja strzelców. Wiadomo – wygrywa ten, kto strzela bramki… O swoim własnym zwycięstwie może powiedzieć 62 zawodników II ligi. Tylu zdobyło bramki na wiosnę. Najwięcej zdobył Łukasz Dyczkowski z KP Ogrodomania! I to on odbierze za tydzień statuetkę dla króla strzelców  Szybko wypracował on dużą przewagę nad innymi zawodnikami, lecz w 2 rundzie zaczęła się ona zmniejszać. Choć starał się w każdym spotkaniu, licznik zatrzymał się na 13, by w ostatnim meczu dobić do 14. Gdyby nie ta bramka, mielibyśmy dwóch „królów”, bowiem Paweł Bubień w końcówce edycji strzelał jak na zawołanie – nie mógł jednak zagrać w ostatnim spotkaniu. Granicę 10 bramek osiągnęło jeszcze trzech zawodników. Ciekawostką jest to, że tylko 11 graczy zdobyło więcej niż 4 bramki, tym bardziej warto wyróżnić tych, którym się ta sztuka na wiosnę udała: