Summer Cup

Edycja XIX. Podsumowanie rozgrywek I ligi

Jeszcze na miesiąc przed końcem 5 drużyn miało realne szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Wszystkich jednak pogodził FC Albatros, który wygrał decydujące mecze z sąsiadami w tabeli. Dzięki serii 8-miu zwycięstw z rzędu, Albatros wraca do Ekstraklasy!
Do 13 kolejki ważyły się losy wicemistrzostwa, a zarazem możliwości gry w barażu o Ekstraklasę. Możliwość tę otrzymał zespół Regio-food.pl Beer Boys, w głównej mierze dzięki mobilizacji w najważniejszych spotkaniach (punkt wyrwany w starciu z Albatrosem).
Potrzebna była „mała tabela”, aby wskazać drużyny, które zajęły miejsca 3-5. Na najniższym stopniu podium stanął Old Boys (ubiegłoroczny wicemistrz), dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.
Bardzo dobrą postawę w większości spotkań prezentował beniaminek I ligi – FC Nurki, który na początku rozgrywek liderował stawce. Tyle samo punktów zgromadził Wypici Team, który to zespół zanotował kilka niepotrzebnych „wpadek”. Gdyby nie one, graliby o awans.
Dalej – nieobliczalny zespół Primavera… Potrafili wygrać z Albatrosem, by tydzień później wysoko ulec Politologii. Zespół ten prowadził bardzo otwartą grę, ale brakowało stabilizacji formy.
Drugi z beniaminków I ligi – zespół Obojętnie, walczył do końca o uniknięcie barażu. Nie udało się jednak zdobyć 1 punktu na wagę pewności pozostania w I lidze. Zadecydowały bezpośrednie pojedynki z Primaverą. Stawkę zamyka Politologia UWr. Po pierwszej rundzie trudno było przypuszczać, że I ligę opuści akurat ten zespół. Ostatnim zrywem było zdecydowane zwycięstwo 6-2 nad Old Boys – od tego momentu coś się zacięło i Politologia systematycznie spadała w ligowej tabeli…

 

Naj, naj w I lidze:

 

Najlepsi strzelcy – Piotr Sawicki i Aleksander Sulewski – po 19 bramek
Najlepszy asystent – Bartosz Szluga – 10 asyst
Klasyfikacja kanadyjska – Wojciech Burdun – 26
Najwięcej bramek – FC Albatros – 51
Najmniej bramek – Obojętnie – 24
Najmniej straconych bramek – FC Albatr
os – 21

Najwięcej straconych bramek – Politologia UWr – 48
Seria kolejnych zwycięstw – FC Albatros – 8
Seria bez zwycięstwa – Politologia UWr, Obojętnie – po 4
Najwyższe zwycięstwo – Primavera – Wypici Team 8-1
Mecz z największą liczbą bramek – Primavera – Old Boys 5-5
Liczba rozegranych spotkań – 55
Liczba zdobytych bramek – 275
Średnia – 5 bramek/mecz