Zagrają w XX edycji!

Zagrają w XX edycji

Niezwykłe emocje towarzyszyły przydziałowi drużyn do poszczególnych lig XX edycji!!! Spowodowane to było nieprzystąpieniem do rozgrywek 5-ciu drużyn, w tym po jednej z Ekstraklasy oraz I ligi. Znamy już jednak ostateczny przydział wszystkich drużyn!

 

W XX edycji Spartan Cup zagra 25 drużyn – o 2 więcej niż wiosną, a tyle samo co przed rokiem. Mamy 7 nowych drużyn, z czego jedna zagra „na licencji” Anonymousa, druga wraca pod nieco zmienioną nazwą po kilku latach. O 4 spośród nowych drużyn nie wiemy praktycznie nic! 

Ostatecznie, już za kilka dni zagrają:

W Ekstraklasie: mistrz JM Auto Team, wicemistrz Politechnika Wrocławska, AC Polanka, Persona Direktservice Team, Mateco Huby, mistrz I ligi FC Albatros, wicemistrz I ligi Regio-food.pl Beer Boys oraz zespół z „dziką kartą” Anonymous Novus. Faworytem rozgrywek jest drużyna JM Auto Team, która podczas rozgrywanego latem Summer Cup wygrała wszystkie spotkania. Dodatkowo – przez ostatnie dwa lata było tak, że mistrzowie wiosny zostawali również mistrzami jesieni. Kto może im zagrozić? Wydaje się, że deptać mistrzom po piętach powinny Politechnika, Polanka, Persona oraz Mateco, a o końcowym sukcesie zadecydują spotkania między tymi drużynami. Zobaczymy jak w tym gronie odnajdą się obie drużyny beniaminków oraz drużyna, o której niewiele wiemy… 

W I lidze: spadkowicze z Ekstraklasy: Olimpia Sępolno oraz The Crazy GangOld BoysWypici TeamPrimavera, mistrz II ligi KP Ogrodomania, wicemistrz II ligi NG Engineering oraz zastępujący FC Nurki brązowy medalista II ligi Real Zalesie. W połowie z tych drużyn nastąpiły w okresie letnim zmiany kadrowe, jedynie trzy z nich wiosną grały na zapleczu Ekstraklasy, więc praktycznie się nie znają. Ze zdobytych informacji wynika, że trzy drużyny chcą ruszyć na podbój Ekstraklasy, natomiast obaj spadkowicze z Ekstraklasy chcieliby do niej powrócić, chociaż rozgrywki rozpoczną w osłabionych składach.

W II lidze: spadkowicz z I ligi Politologia UWrDestemidoNie Krzycz, debiutant znany z Summer Cup IMPERIAL MTS Auto, powracający po kilku latach Portugalczycy z Portujizz oraz nowe drużyny, których umiejętności nie znamy: FC INSS-POLPKSSarmacja Wrocław oraz Sekcja Tarcia Chrzanu. Nie pokusimy się wskazać faworyta, ponieważ byłoby to wróżenie z fusów. Z jednej strony są drużyny ograne w lidze, które chciałyby udowodnić swoją wyższość, z drugiej „głodne sukcesu” drużyny, które z dużymi nadziejami oraz bez obciążeń przystąpią do rozgrywek.

Jedno jest pewne!!!! Emocji w XX edycji Spartan Cup na pewno nie zabraknie!!!

 

Zostaw odpowiedź