XX Puchar Ligi - losowanie

XX Puchar Ligi – losowanie

Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które zgłosiły się do XX edycji Pucharu Ligi! Obrońcami tytułu jest drużyna Politechniki Wrocławskiej.

8 drużyn wybrało ścieżkę pucharową, 14 zdecydowało się na ścieżkę grupową.

 

Losowanie grup oraz jednocześnie fazy pucharowej odbędzie się 20 września o godzinie 21:20 na Spartan Arenie (transmisja LIVE z losowania na facebooku)!!! Zapraszamy 🙂

Szczegóły, terminarz oraz drabinkę można zobaczyć tutaj.

Rozstawione w 1 rundzie zostały 4 drużyny ze ścieżki pucharowej, które osiągały najlepsze rezultaty w ostatnich edycjach (Politechnika Wrocławska, JM Auto Team, AC Polanka oraz FC Albatros) – rozpoczną one zmagania od 1/8 finału.

Pozostałe 4 drużyny ze ścieżki pucharowej utworzą dwie pary 1/16 finału, z których zwycięzcy awansują do 1/8 finału.

14 drużyn ma niedosyt gry, zdecydowały się więc na grę w ścieżce grupowej. Zostaną one podzielone na 4 grupy (grupa A i C – po 4 zespoły, grupa B i D – po 3 zespoły). Na etapie grupowym odpadną 4 najsłabsze zespoły, które zajmą ostatnie miejsca w swoich grupach. Pozostali awansują do 1/8 finału. Awans wydaje się prosty, ale jest o co grać – najlepsze zespoły w grupach unikną drużyn rozstawionych w kolejnej rundzie.

Jak to w pucharach bywa, dużo zależy od losowania – to już dziś okaże się, kto na kogo może trafić w ćwierćfinale oraz półfinale, choć z drugiej strony wiadomo nie od dziś, że puchary rządzą się swoimi prawami!

Zostaw odpowiedź