Ekstraklasa po 4-tym Tygodniu

Ekstraklasa po 4-tym Tygodniu

Miniony tydzień przyniósł nam wiele ciekawych rozstrzygnięć!! Zanotowaliśmy najszybciej zdobytą bramkę w bieżących rozgrywkach, jak również najwyższe zwycięstwo! W sumie w lidze zdobyto 84 bramki, a w każdej z lig doszło do zmiany liderów!

 

Ekstraklasa: w czwartek doszło do starcia wicemistrza poprzedniej edycji z drużyną, która w pierwszych kolejkach pokazała, że aspiruje do zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego. Po pierwszej połowie zdecydowanie prowadziła Politechnika, aplikując 5 bramek Personie. Ta druga drużyna, pozbawiona trzech podstawowych zawodników, tym razem zagrała poniżej swojego poziomu. Niemniej Politechnika imponuje swoją skuteczną grą, pokazując że falstart na początku rozgrywek był wypadkiem przy pracy.

Aby nawiązać skuteczną walkę o mistrzostwo, AC Polanka potrzebowała punktów. W sukurs przyszedł tej drużynie kalendarz, gdyż na jej drodze stanęły dwie najsłabsze zespoły Ekstraklasy. O ile w starciu z Regio-food.pl Beer Boys Polanka potwierdziła swoją dominację, o tyle w pierwszej połowie Anonymous Novus napędził jej stracha, jednak w drugiej zawodnicy Polanki zagrali z większą determinacją i zdobyli 6 punktów.

Beer Boys po części zrehabilitował się za kolejną wysoką porażkę w meczu z Mateco, zdobywając dwie bramki w końcówce spotkania za sprawą braci Kubiszynów. Gra beniaminka wygląda coraz lepiej i być może już wkrótce zawodnicy tej drużyny będą mogli się cieszyć z pierwszych zdobytych punktów. Pierwsze punkty zdobędzie Beer Boys lub Anonymous Novus, który również w tym tygodniu zanotował dwie porażki. Jednakże, gdyby mecze w naszej lidze trwały 20 minut – Anonymous zdobyłby ich 4, ponieważ prowadził po pierwszej połowie z Albatrosem.

Na drugim biegunie znajduje się drugi beniaminek, FC Albatros na razie nie stracił punktu w Ekstraklasie! Drużyna ta potrafio grać piłką, co udowodniła w poprzedniej edycji wygrywając I ligę. W ostatnim spotkaniu okazało się, że nawet brak liderów w postaci Bartosza Szlugi oraz Wojciecha Burduna nie jest dla nich wielkim problemem, a nowy nabytek drużyny Chrystian Edelbauer może stać się dużym atutem w walce o mistrzostwo.

W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Damian Mikołajczyk z Persony, ale za jego plecami powoli zaczyna się robić tłoczno:

Wśród najlepszych asystentów Ekstraklasy na początku XX edycji wyróżnia się Dariusz Ksyta z Politechniki! Wicekról strzelców poprzedniej edycji, tym razem bardziej pomaga kolegom w zdobywaniu bramek, niż oni jemu:

Zostaw odpowiedź