Mateco czy Politechnika?

Mateco czy Politechnika?

XX edycja rozgrywek wkracza na ostatnią prostą!!! Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki oraz grę, wygląda na to, że kwestia mistrzowskiego tytułu może się rozstrzygnąć w najbliższą środę, kiedy to Politechnika Wrocławska zmierzy się z Mateco Huby!

 

Politechnice do końca rozgrywek pozostały 4 spotkania, oprócz Mateco, na jej rozkładzie znajdują się jeszcze Persona, Albatros oraz JM Auto Team. Natomiast Mateco, oprócz dokończenia spotkania z Albatrosem czeka rewanż z tą drużyną, mecz z JM Auto Team oraz Beer Boys. 

Jak wynika z kalendarza, losy tytułu mistrzowskiego może jeszcze pokrzyżować Albatros. Jeśli przyjdzie w najsilniejszym składzie na spotkania z Mateco oraz Politechniką, ma szansę znaleźć się co najmniej na podium.

O podium walczy jeszcze Persona, którą oprócz spotkania z Politechniką, czekają jeszcze mecze z Albatrosem, Polanką oraz Anonymous Novus.

Jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte, więc wszystko zależy od formy czterech najlepszych drużyn.

Na podium Polanka ma jedynie matematyczne szanse, ale jej gracze na pewno nie odpuszczą i do końca edycji będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Szóste miejsce nie było szczytem marzeń dla mistrza XIX edycji, ale biorąc pod uwagę sytuację kadrową JM Auto Team oraz liczne kontuzje, jest to miejsce adekwatne do aktualnej dyspozycji. Wygląda na to, że o pozostanie w elicie będzie walczyć drużyna Beer Boys, chyba że Anonymous Novus jeszcze się zmobilizuje do walki…

W klasyfikacji strzelców prowadzi dwóch zawodników Politechniki! Tego nie było w ostatnich edycjach, aby o miano króla strzelców rywalizowało dwóch graczy jednej drużyny. Chyba, że Macieja Łabędzkiego oraz Mateusza Kukiera pogodzi Damian Mikołajczyk, który już kiedyś zdobył tytuł króla strzelców, a ma tylko jedną bramkę mniej niż prowadząca dwójka:

W klasyfikacji najlepiej asystujących nie ma zmiany na fotelu lidera. Tu nadal prowadzi Dariusz Ksyta z Politechniki, a za jego plecami…dwaj jego koledzy, którzy nie tylko walczą o miano najlepszego strzelca, ale też o triumf w klasyfikacji kanadyjskiej:

Pora też już powoli na decydowanie o tym, kto zostanie wybrany najlepszym graczem XX edycji. Tutaj decydujące nie będą jedynie liczby, ale całokształt dokonań podczas jesiennej edycji Spartan Cup, ilość rozegranych spotkań oraz postawa na boisku. Na razie najwięcej razy graczem meczu zostawali:

Przed nami również wybór najlepszego bramkarza Ekstraklasy w XX edycji. Poprzednio triumfował Jakub Andruszko, który tym razem nie obniżył lotów, ale gra rzadziej niż wiosną. Na poważnego kandydata do tego miana wyrósł Jędrzej Skonieczny, który prezentował równą, wysoką formę, chociaż ostatnio zniknął ze składu Mateco. Te dwie drużyny straciły do tej pory najmniej bramek, przy czym Jędrzej Skonieczny wystąpił w 6-ciu spotkaniach, a Jakub Andruszko w 4-ech. Musimy więc poczekać do ostatnich spotkań. A być może inni bramkarze zachwycą swoją formą w ostatnich spotkaniach?

 

Zostaw odpowiedź