W ciągu roku z II ligi do Ekstraklasy?

W ciągu roku z II ligi do Ekstraklasy?

Sytuacja w I lidze wygląda tak, że beniaminki nadal górą!!! Na to zapowiadało się od początku rozgrywek – najpierw z bardzo dobrej strony pokazała się Ogrodomania, następnie Real Zalesie, ale ostatnie tygodnie należą do Engineering!

Drużyna NG Engineering w minionym tygodniu odniosła 5-te zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu zdobycie mistrzostwa I ligi leży tylko w ich nogach i… głowach. Do końca rozgrywek zostały im 4 spotkania: z Old Boys, The Crazy Gang, Ogrodomanią oraz Olimpią. Czy zawodnicy Engineering swoją wysoką formę? Okaże się za trzy tygodnie.

Tuż za ich plecami Real Zalesie oraz The Crazy Gang. Ta druga zbliżyła się do Realu dzięki czterem zwycięstwom z rzędu. Jeśli gracze tej drużyny będą skoncentrowani przez całe spotkania, mają dużą szansę zakończyć rozgrywki na podium. Wydaje się, że najłatwiejsze mecze z tego grona czekają graczy Realu Zalesie, przed nimi bowiem spotkania z drużynami, które znajdują się na końcu stawki. Jednakże wcale nie muszą to być łatwe mecze, ponieważ zarówno Wypici, jak i Olimpia chcą spokojnie zakończyć sezon i uniknąć spotkania barażowego.

Ze spadkiem pogodzili się już raczej gracze Primavery. Choć drużynie tej nie brakuje ambicji oraz przejawów dobrej gry, czegoś jednak brakuje… Na pewno brakuje skuteczności Piotra Sawickiego z poprzedniej edycji (wtedy zdobył 19 bramek, teraz tylko 5). Primavera gra bardzo „otwartą piłkę”, jej mecze często kończyły się dużą liczbą bramek. Aby mieć szanse na utrzymanie, Primavera musi wygrać co najmniej 3 z pozostałych 5-ciu spotkań.

Na pewno nie zabraknie emocji do końca rozgrywek ligi, z której jedni awansują wyżej, inni spadną niżej.

W tym tygodniu wyróżniło się dwóch zawodników, którzy odskoczyli pozostałym w klasyfikacji strzelców. Na pierwsze miejsce wysforował się Michał Rabel, który od wielu lat pokazuje, że bramki umie zdobywać. Szyki będzie chciał mu pokrzyżować Hubert Gałczyński, ale będzie musiał strzelać więcej niż jedną bramkę w meczu:

Status quo w klasyfikacji asyst. Po imponującym początku, nieco słabiej wyglądają ostatnio statystyki Łukasza Światłowskiego – zatrzymał się na 9-ciu asystach. Ale przed nim jeszcze 6 spotkań:

W poprzedniej edycji tytuł Najlepszego Zawodnika przypadł liderowi mistrza – Bartoszowi Szludze. Czy podobnie będzie i tym razem? Jeśli tak, czekamy na kolejne dobre spotkania w wykonaniu Krzysztofa Slipskiego. A może ktoś inny pokaże jeszcze swój kunszt?

Pytanie o bramkarzy… W I lidze w obecnej edycji pada najmniej bramek. A drużynami, które tych bramek tracą najmniej są The Crazy Gang oraz KP Ogrodomania. Czy o miano najlepszego bramkarza I ligi rywalizować będą Rafał Anioł i Michał Wesołowski? A może swój kunszt bramkarski w ostatnich meczach pokaże Wiktor Malinowski? Śledźmy uważnie rozgrywki, a niedługo wszystko będziemy wiedzieć!

Zostaw odpowiedź