Młodość vs Doświadczenie

Młodość vs Doświadczenie

Od wieków trwa „walka” między pokoleniami. „Jajko mądrzejsze od kury”… A w piłce nożnej wielu ekspertów się wypowiadało, że najlepszą opcją jest połączenie doświadczenia z młodością. Sprawdziliśmy, jak sprawa się ma w obecnej edycji naszych rozgrywek. Średnia różnica wieku między najmłodszą, a najstarszą drużyną wyniosła aż…13 lat!!!

 

A wygląda to tak (ale, żeby nie było – nikt nikomu w PESELE nie zagląda!):

W Ekstraklasie górą doświadczenie! Mateco i Politechnika rozgrywają bardzo dobrą edycję. Najmłodsza drużyna w lidze już nie gra, mimo sporych umiejętności – brak doświadczenia spowodował porażki w „zwycięskich meczach”. Jak widać, choć Persona gra już kilka lat, jej skład nadal należy do najmłodszych! 2:1 dla doświadczenia.

Najbardziej doświadczeni zawodnicy grają u nas w I lidze. Co ciekawe, drużyna Old Boys wcale nie jest najstarszą w całych rozgrywkach! W tej edycji skład odmłodziła Olimpia, widać już pierwsze symptomy dobrej gry, więc jeśli młodzież trochę dorośnie, a starsi nie stracą formy, mogą sporo osiągnąć. Średnia wieku lidera NG Engineering na poziomie średniej drużyn ekstraklasowych. Młodość-Doświadczenie 1-0.

Teraz wiemy już, dlaczego PKS został w dole tabeli… Panowie nie dają rady z biegającymi „20-latkami”… Widać od razu, że w II lidze jest sporo młodych zespołów, które jednak już zbierają doświadczenie. „Odwróć tabelę…” i najmłodsza Politologia na czele. Młodość-Doświadczenie 1-0.

 

Zostaw odpowiedź