Kto na podium? Kto zagra baraż o 1 ligę?

Kto na podium? Kto zagra baraż o 1 ligę?

ANALIZA SYTUACJI W I LIDZE:
Zdarzało się w poprzednich edycjach w Ekstraklasie, że do końca rozgrywek kilka drużyn walczyło o podium, ale XX edycja jest wyjątkowa. Zarówno w I i II lidze stawka jest tak wyrównana, że ostatnie mecze zadecydują o wszystkim!
Zostało 6 spotkań. 5 drużyn ma szansę stanąć na podium, ale też grać mecz barażowy o utrzymanie.
Sprawa mistrzostwa jest łatwa do analizy. Co musi się stać, aby uniknąć meczu barażowego?

 

NG ENGINEERING – w przypadku zwycięstwa z TCG zdobędzie mistrzostwo i awans do Ekstraklasy. Remis tego nie zapewnia. 

REAL ZALESIE – jeśli NGE przegra swój mecz, w przypadku remisu z Olimpią to Real zajmie 1 miejsce (6-3 i 2-3 z NGE). 

OLIMPIA SĘPOLNO – zwycięstwo nad Realem nie zapewni im 3-ego miejsca, ale zapewni uniknięcie barażu. W przypadku remisu – przy wygranych Wypitych, TCG i KPO, Olimpia może zagrać w barażu. 

OLD BOYS – 2 punkty zapewniają spokojny byt, kluczowy będzie mecz z Wypitymi – remis też zapewni pozostanie w I lidze. Przy porażce z Wypitymi muszą wygrać z KPO, chyba że TCG przegra oba mecze. 

KP OGRODOMANIA – 6 punktów = 3 miejsce. 2 remisy dają spokojny byt. Remis z Old Boys i porażka z TCG to baraż o I ligę. Porażka z TCG i remis z Old Boys daje byt w przypadku porażki TCG z NGE. Dwie porażki też mogą zapewnić uniknięcie barażu, jeśli Wypici przegrają z Old Boys. 

THE CRAZY GANG – mogą zostać w I lidze nawet w przypadku 2 porażek, jeśli Wypici nie wygrają z Old Boys. Gdy zdobędą 1 punkt – zadecyduje „mała tabela”. 2 remisy przy niekorzystnych wynikach innych spotkań też nie dają uniknięcia barażu. Pozostanie zapewni jedno zwycięstwo. 

WYPICI TEAM – 4 punkty dają utrzymanie w przypadku 2-óch porażek KPO lub TCG – w innym przypadku pozostaje baraż. Spokój dają tylko 2 zwycięstwa. 

Zostaw odpowiedź