Niespodzianki w półfinałach!

Niespodzianki w półfinałach!

O ile w pierwszych dwóch meczach ćwierćfinałowych doszło do małych niespodzianek, o tyle po dwóch kolejnych możemy przyznać rację wszystkim tym, którzy uważają, że „system pucharowy rządzi się swoimi prawami”. W ćwierćfinałach bowiem odpadły wszystkie 4 drużyny rozstawione w losowaniu!!!

 

W ostatni piątek listopada odbyły się dwa spotkania ćwierćfinałowe. W pierwszym spotkały się mistrz poprzedniej edycji JM Auto Team oraz obecny lider II ligi Politologia UWr, która w poprzedniej edycji wyeliminowała jesiennego mistrza Mateco Huby. Teoretycznie faworytem było JM Auto, ale biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, Politologii nikt nie skazywał na „pożarcie”. Pierwsza połowa spotkania wprawdzie należała do JM Auto, które grało w 6-ciu oraz z kontuzjowanym kapitanem. Jak się okazało w 2-giej połowie, Politologia grała na „wyczekanie”. Po zdobyciu pierwszej bramki, kwestią czasu były kolejne. W końcówce mistrz opadł z sił i Politologia pewnie awansowała do półfinału! W poprzedniej edycji Pucharu Ligi, obie drużyny spotkały się na kolejnym etapie rozgrywek, wtedy pewnie wygrała drużyna JM Auto Team. Politologia więc udanie się zrewanżowała i w nagrodę będzie mogła się zmierzyć z Gumzametem Fidasz!

W ostatnim ćwierćfinale zmierzyły się drużyny, które aktualnie zajmują to samo miejsce w tabeli – 5. Z tymże Polanka w Ekstraklasie, Ogrodomania w 1 lidze. Od samego początku trwała walka o to, która z drużyn opanuje środek pola. A że żadnej się to nie udało, do 44 minuty było 0-0. Wtedy szybką kontrę przeprowadził beniaminek I ligi i po centrze z prawego narożnika boiska, mocnym strzałem głową Łukasz Dyczkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie mając nic do stracenia, Polanka zaatakowała ze zdwojoną siłą. W efekcie padł wyrównujący gol autorstwa Szymona Hawryluka. Rzuty karne! A te, jak zawsze są loterią, a o zwycięstwie często decyduje psychika. Po przebiegu meczu nie dałoby rady wskazać drużyny lepszej. Potrzebnych była aż 16 rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę. Jako ostatni strzelał bramkarz Polanki, a jego vis a vis, Paweł Szczucki wyczuł jego intencje. Ogrodomania w półfinale zmierzy się z Olimpią Sępolno!

29-11-2019 21:00
5:6

Jak wspominaliśmy wyżej, w ćwierćfinałach odpadły 4 rozstawione drużyny: mistrz XIX edycji, wicemistrz i obrońca Pucharu Ligi, 3-cia drużyna poprzedniej edycji oraz mistrz I ligi. Wielkie brawa należą się drużynom, które świetnie spisują się od początku XX Pucheru Ligi. Politologia wygrała do tej pory 3 mecze, Fidasz i Olimpia po 5 nie odnosząc porażki. Ogrodomania niespodziewanie przegrała pierwsze spotkanie, ale wyciągnęła wnioski i wygrała kolejne 3 spotkania. A faworyci? Trzeba przyznać, że nie zagrali w najsilniejszych składach, trapią ich kontuzje lub inne problemy i jeśli chcą wiosną powrócić do dawnej dyspozycji, muszą nieco przebudować swoje składy i poszukać wzmocnień. Niemniej to drużyny, które zagrają w półfinałach bardziej profesjonalnie podeszły do swoich spotkań, dysponując szerokim składem w każdym spotkaniu.

Półfinały zapowiadają się bardzo emocjonująco! 

A statystyka? Wygrała I liga!!!

Ekstraklasa 0

I liga 2

II liga 1

Goście 1 

Zostaw odpowiedź