Summer Cup

Olimpia Sępolno i Gumzamet Fidasz w finale!

W środowy wieczór, 4 grudnia 2019 roku odbyły się mecze półfinałowe obecnej edycji Pucharu Ligi. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny I-ligowe, jedna drużyna z ligi II oraz gość. Prawdopodobnie po raz pierwszy!!! w półfinałach zabrakło przedstawiciela Ekstraklasy! I nie ma tu sensu zrzucać winy na terminarz, czy też „złe losowanie” – te drużyny okazały się lepsze w swoich częściach drabinki.

 

W pierwszym spotkaniu kontrowersyjny rzut karny podyktowany w 4 minucie spotkania, ustawił ten mecz. Fidasz wyszedł na prowadzenie, co zepsuło misterny plan Politologii, aby jak najdłużej zagrać na 0 z tyłu. Politologia musiała się nieco odkryć, a dwie kolejne bramki Fidasza spowodowały bardziej chaotyczną grę mistrza II ligi. Trzeba przyznać, że Politologia rzeczywiście trafiła na trudną drabinkę, po pokonaniu Mateco oraz JM Auto, na jej drodze stanął faworyt do zdobycia pucharu. Nadzieję Politologii dał jeszcze Jakub Bornio, strzelając bramkę z rzutu karnego, jednak to do Fidasza należało ostatnie zdanie. 5-1, choć wcale nie po łatwej przeprawie. Jak po meczu przyznał kapitan Fidasza, Adrian Gorzka, nie spodziewali się tak dobrej gry Politologii.

Drugie spotkanie to starcie dwóch I-ligowców. Teoretycznie powinny tu się spotkać Albatros z Polanką, ale drużyny z Ekstraklasy poległy w ćwierćfinale. Wyrównane spotkanie, z przewagą Olimpii – szczególnie w tak ważnych aspektach, jak wybieganie, szybkość oraz koncentracja. Dwie bramki Michała Wierzbickiego dały komfort w grze obronnej Olimpii. Ogrodomania się starała, Ogrodomania walczyła, ale gol Damiana Kokocińskiego na 2 minuty przed końcem spotkania to było za mało. Olimpia po raz pierwszy w finale!

Zostaw odpowiedź