OLIMPIA SĘPOLNO zdobywa PUCHAR LIGI!!!

OLIMPIA SĘPOLNO zdobywa PUCHAR LIGI!!!

W poniedziałkowy, ciepły jak na grudzień wieczór, stanęły naprzeciw siebie dwie niepokonane w XX edycji Pucharu Ligi drużyny. Mobilizacja pełna w szeregach jednych, jak i drugich – w protokole zaznaczonych 15 nazwisk przy zawodnikach w czarnych strojach, 12 przy grających w błękitnych koszulkach graczach Fidasza.

Olimpia Sępolno wygrała z Sekcją Tarcia Chrzanu, Wypitymi i Beer Boys i zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Terminarz pucharu idealnie dostosował się do ich problemów, bo do fazy pucharowej wrócił już Michał Wierzbicki i już w pierwszym meczu wygrali 13:0 z Primaverą. Kolejne mecze były już bardziej wyrównane, wygrali 3:2 z Albatrosem i w półfinale 2:1 z KP Ogrodomanią. W meczach pucharowych drużynę wzmacnia ich główny rozgrywający z poprzednich sezonów – Marcin Łobodziec. W drużynie z Sępolna występuje też najskuteczniejszy gracz Pucharu Ligi, Szczepan Grosel, który zdobył już 11 bramek.

Po drugiej stronie Gumzamet Fidasz, wielokrotny mistrz Spartan Cup, który teraz próbuje swoich sił w innej lidze amatorskiej. Fidasz skorzystał z możliwości dołączenia do Pucharu i jeśli wygra, to pewnie zobaczymy ich także wiosną w naszej lidze. Fidasz, podobnie jak Olimpia, wygrał wszystkie mecze grupowe, z TCG, Old Boys i Portujizz. W fazie pucharowej nie dali szans Destemido, Politechnice Wrocławskiej i w półfinale pokonali Politologię UWr. Tylko w pierwszym meczu Fidasz wygrał tylko dwubramkową przewagą, we wszystkich pozostałych wynik pozostawiał jeszcze mniej złudzeń. Choć Grosel jest liderem strzelców, to za jego plecami są Gorzka (8) i Michalkiewicz (6), którzy mogą go dzisiaj dogonić. Fidasz wciąż gra równie spektakularnie i oglądanie ich to czysta przyjemność, choć ich największym problemem są nerwy, jeśli niepotrzebnie skupią się na dyskusjach z sędzią, to Olimpia na pewno spróbuje to wykorzystać, a wiadomo, że w meczach finałowych jedna bramka może być decydująca.

Ostatni raz zespoły grały ze sobą w 18. edycji, wtedy dwukrotnie wygrywał Fidasz, najpierw 5:2 i w rewanżu 2:0. Aby lepiej naświetlić sytuację – były to 2 z 4 porażek Olimpii w całym sezonie!

A w jaki sposób doszło do zwycięstwa Olimpii Sępolno, można zobaczyć tutaj: 

Puchar Ligi XX Puchar Ligi
09-12-2019 20:50

Ostatecznie – OLIMPIA SĘPOLNO po ekscytującym spotkaniu pokonuje Gumzamet Fidasz 5-2, grając pierwszy raz w finale Pucharu Ligi. Zasłużone zwycięstwo i wielka radość całej drużyny oraz kibiców, którzy zdecydowali się przyjść obejrzeć to spotkanie.

Zostaw odpowiedź