I liga - podsumowanie XX edycji

I liga – podsumowanie XX edycji

Jak już pisaliśmy kilkukrotnie pod koniec rozgrywek, jesienna rywalizacja w I lidze była nadzwyczaj wyrównana (trzecią i siódmą drużynę dzielą tylko 3 punkty). Na pozycji lidera przez całe rozgrywki zasiadali trzej…beniaminkowie I ligi, co może świadczyć o tym, że II liga jest całkiem mocna oraz, że drużyny te, w przeciwieństwie do dłużej grających w rozgrywkach, w przerwie letniej dokonały istotnych wzmocnień.

Ostatecznie do Ekstraklasy awansował mistrz, drużyna NG Engineering. Wiosną zabraknie w niej natomiast Primavery, która w zakończonej rywalizacji nie dała rady podjąć skutecznej rywalizacji.
Dwie drużyny, które spadły z Ekstraklasy i zapowiadały walkę o powrót do niej, zakończyły rywalizację w środku stawki, dobre mecze przeplatając słabszymi.
W rozegranych 55-ciu meczach zdobyto 294 gole, co daje średnią 5,35 bramki/mecz.

Ranga Drużyny Rozegrano Punkty Wygrane Zremisowane Przegrane Różnica goli
1 NG Engineering 14 29 9 2 3 22
2 Real Zalesie 14 26 8 2 4 15
3 Old Boys 14 22 7 1 6 -3
4 Olimpia Sępolno 14 20 5 5 4 1
5 KP Ogrodomania 14 19 5 4 5 11
6 The Crazy Gang 14 19 5 4 5 -1
7 Wypici Team 14 19 6 1 7 -11
8 Primavera 14 2 0 3 11 -34

Klasyfikacja Strzelców 🏹🏹🏹
A w niej na czele 🥇 Michał Rabel z Realu Zalesie, który nie po raz pierwszy dostanie statuetkę dla najskuteczniejszego zawodnika! Tym razem królowi strzelców wystarczyło rozegranie 9-ciu spotkań, w tym co najmniej jednego z kontuzją. Za jego plecami jeden z ubiegłorocznych królów strzelców I ligi, 🥈 Aleksander Sulewski. Tym razem zabrakło dwóch bramek, ale w wielu spotkaniach zawodnik Old Boys miał więcej zadań defensywnych. Na najniższym stopniu podium 🥉 Hubert Gałczyński, najlepszy strzelcem mistrza NG Engineering. Jemu również w zdobyciu większej liczby bramek przeszkodziła kontuzja, wystąpił w 8-miu spotkaniach.
Ogółem 76-ciu zawodników wpisało się na listę strzelców, najwięcej (11) z NG Engineering.

Klasyfikacja Asystentów 🛠🛠🛠
Mamy dwóch zwycięzców tej klasyfikacji. Po pierwszym rozegranym spotkaniu i 5-ciu asystach wydawało się, że
🥇 Łukasz Światłowski pobije rekordy. Skończyło się jednak na 11-stu asystach. Zainteresowany mówił, że robił co mógł, ale koledzy nie strzelali… Ex-aequo z graczem Ogrodomanii, rozgrywający drużyny mistrza, 🥇 Krzysztof Ślipski. Obaj uzyskali 11 ostatnich podań. Za ich plecami 🥉 Nykyta Medvediev, który zanotował 2 asysty mniej.
W klasyfikacji asystentów zapisaliśmy 80-ciu zawodników.

Zostaw odpowiedź