W rozgrywkach zagrało 129 drużyn

W rozgrywkach zagrało 129 drużyn

10 lat, 20 edycji, 129 drużyn! Tak pisze się historia! Pierwsze mecze Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Spartan Cup zostały rozegrane w kwietniu 2010 roku. W I edycji wystąpiło 18 drużyn. W marcu rusza XXI edycja.

 

We wszystkich edycjach gra z nami drużyna Mateco Huby, czyli aktualny mistrz Ekstraklasy. Jako jedyna drużyna gra od początku rozgrywek, w których wystąpiła jako FC Huby. Rok temu z rozgrywek zrezygnował Gumzamet Fidasz, który przez 9 lat dotrzymywał kroku Mateco. AC Polanka zgłosiła się wiosną 2011 roku i po wzlotach i spadkach gra do dzisiaj. 

Można zauważyć, że jest dużo drużyn, które grały przez kilka edycji, często powodem rezygnacji były wyniki słabsze od oczekiwanych oraz problemy z zebraniem składu. Jest też sporo drużyn, które zagrały w jednej lub dwóch edycjach, żeby spróbować swoich sił w takiej lidze.

Spośród grających drużyn, 18 zajęło miejsce na podium rozgrywek Ekstraklasy – nie tak łatwo więc „zbudować” najlepszą pakę, a jeszcze trudniej utrzymać się przez kilka lat na szczycie. Z tego też powodu tym większe brawa dla Mateco Huby, Śródmieścia oraz Gumzametu Fidasz!!!

Zobaczymy, kto do nich dołączy!

Zostaw odpowiedź