Królowie strzelców rozgrywek

Królowie strzelców rozgrywek

Od ponad 100 lat nieodłącznym elementem gry w piłkę nożną jest klasyfikacja strzelców. Wiadomo – aby wygrać, trzeba bramki zdobywać. W rozgrywkach Spartan Cup było wielu królów. Poniżej prawie wszyscy zebrani w tabelach:

Ekstraklasa –  czasami mówią, że król jest tylko jeden. A w Ekstraklasie Spartan Cup WCT jest ich 13 lub 14… Dużego wyczynu dokonał Marcin Michalkiewicz, będąc królem strzelców przez 2,5 roku. Równie duży wyczyn Damiana Mikołajczyka (33 bramki w jednej edycji). Ciężko będzie pobić te rekordy.

I liga –  w I lidze tylko jeden zawodnik – Michał Rabel – dwukrotnie zdobył koronę króla strzelców, dokonał tego po 6-ciu latach. Skuteczność na zapleczu Ekstraklasy w najwyższej lidze potwierdził natomiast jedynie Kacper Biliński.

II liga – jeszcze żadnemu zawodnikowi nie udało się dwukrotnie zostać najlepszym strzelcem II ligi, głównie dlatego, że następną edycję spędził w lidze I. Kilku z nich po raz kolejny spróbuje potwierdzić swoje umiejętności strzeleckie w wyższych ligach tak, jak Michał Rabel. Natomiast Tomasz Kowalik, jak już pozwolą nam grać 😉 spróbuje obronić swój tytuł.

Zostaw odpowiedź