Liga Fanów

Liga Fanów – Faza grupowa przed finiszem

Nieuchronnie faza grupowa naszej Ligi Fanów dobiega końca. Wielu fanów wciąż głosuje, za co im dziękujemy!! Część, widząc brak wsparcia kolegów – zaczęło rezygnować ze wsparcia swoich drużyn. A szkoda!!! Wyraźnie widać, że część drużyn, nie wierząc chyba w to, że ich lubią – zrezygnowała z walki. Ale nie wszystko stracone – w Lidze Fanów inaczej niż na boisku – tu forma może wzrosnąć nagle, z dnia na dzień!!! A tak wygląda sytuacja w grupach przed ostatnią kolejką:

 

Grupa A

W sposób zdecydowany zwycięzcą grupy została Sekcja Tarcia Chrzanu, która nie pozostawiła rywalom złudzeń. 5 spotkań, 5 zdecydowanych zwycięstw. Zobaczymy w fazie pucharowej, czy 1 runda była tylko rozgrzewką, czy też szczytem możliwości tej drużyny. Za nimi, z pewnym awansem Destemido. Gdy trzeba było – potrafili się zmobilizować. Przed trudnym zadaniem stoi Obojętnie. W ostatnim spotkaniu zmierzy się ze zwycięzcą grupy i bez wsparcia innych drużyn, raczej ma marne szanse. Nawet porażka może dać awans do 1/8 finału – ale to już będzie zależało od korzystnych rozstrzygnięć w innych grupach. Niezależnie od rezultatu, będzie to ostatni pojedynek w Lidze Fanów NG Engineering, które zajmie 4 miejsce w grupie.

Grupa B

Tu również dwa pierwsze miejsca są rozstrzygnięte. KP Ogrodomania pewnie wygrywa grupę. Wypici Team, przez remis w pojedynku z Old Boys, nawet w przypadku zwycięstwa w ostatnim pojedynku z liderem, zajmą miejsce 2. Do fazy pucharowej mogą awansować zarówno Old Boys, jak i Nie Krzycz. Ta pierwsza drużyna w przypadku zwycięstwa w ostatnim pojedynku z bezpośrednim rywalem ma na to oczywiście większe szanse, ale przy dobrym układzie innych wyników, Nie Krzycz nie stoi jeszcze na całkowicie straconej pozycji.

Grupa C

Identyczna sytuacja, jak w Grupie B. Zdecydowanym zwycięzcą grupy Real Zalesie, a tuż za nim JM Auto Team, które zmierzą się ze sobą w ostatnim pojedynku. O awans z trzeciego miejsca powalczą Portujizz z Polanką. Portujizz w spotkaniach rewanżowych pokazuje się z dobrej strony, więc ma duże szanse pokonać rywala, a tym samym awansować dalej. Postawa AC Polanki na razie rozczarowuje, więc są małe szanse na to, aby nagle w ostatnim pojedynku zebrali dużo głosów…

Grupa D

Politologia UWr i…reszta. Tak można podsumować tą grupę. Zwycięzca grupy D małym kosztem wygrał wszystkie pojedynki. Zobaczymy, czy był to kamuflaż i w fazie grupowej drużyna ta pokaże jeszcze lepsze oblicze? Drugie miejsce wywalczyło Mateco Wrocław, gdyż nawet przy porażce z Politologią i zwycięstwie Primavery, dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, będzie wyżej w tabeli. Na awans mają szanse zarówno Primavera, jak i BBoys. W zasadzie która z tych drużyn wygra ostatni pojedynek, ta powinna awansować dalej. Chyba, że znowu będzie remis…

Grupa E

Zdecydowanie najciekawsza grupa, w której fani dopisują od pierwszego pojedynku. Trzy drużyny z tej grupy fachowcy wymieniają jako kandydatów do ostatecznego zwycięstwa. Widać mobilizację w ich szeregach i wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia oraz przyjętej taktyki. Póki co, fani Regio-food.pl Beer Boys pokazują klasę w każdym pojedynku. Z drugiej strony – to przeciw tej drużynie głosowało najwięcej osób! O drugie miejsce w grupie, w bezpośrednim pojedynku zmierzą się The Crazy Gang oraz FC INSS-POL. Ta druga drużyna musiałaby wygrać 35 głosów, aby zająć 2 miejsce… Niezależnie od tego wyniku, INSS-POL i tak awansuje do 2 rundy. Nie doświadczy tego Persona, której fani nie dali rady z przeważającymi siłami trzech wrogów…

Grupa F

Jedyna z grup, w której nie znamy jeszcze zwycięzcy. Do 5 kolejki liderem był Imperial MTS Auto, ale nieoczekiwany remis z Politechniką spowodował, że to Olimpia jest teraz faworytem. Olimpii wystarczy powtórka wyniku z pierwszego bezpośredniego pojedynku – czyli remisu. Imperial musi wygrać. Trzecie miejsce, dzięki remisowi z Imperialem, pewnie zajmuje Politechnika. Jeśli wygra z Sarmacją – awansuje do 2 rundy jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc. Jeśli przegra – i tak ma szanse na awans w przypadku korzystnych rozstrzygnięć w innych grupach.

1/8 finału

Znamy już dwie bardzo ciekawe pary 1/8 finału!!!

Pierwsza z nich to dwaj mistrzowie z 2019 roku – JM Auto Team zwyciężył w Ekstraklasie wiosną, Mateco Wrocław jesienią!!! Zobaczymy więc, która z tych drużyn okaże się lepszym mistrzem według fanów! 

Druga znana para to Destemido kontra Wypici Team. Chyba się nie spodziewali, że tak szybko dojdzie do rewanżu! W spotkaniu barażowym o I ligę, po remisie 3-3, w rzutach karnych zwyciężyli Wypici. Jak będzie tym razem? Czy będą potrzebne rzuty karne?

Ciężko powiedzieć, jak będą wyglądały pozostałe pary, ponieważ w ostatniej kolejce dużo się może zdarzyć! Na razie z rywalizacji odpadły jedynie trzy drużyny. O 3 ostatnie miejsca w 2 rundzie walczy jeszcze 8 drużyn! My nie będziemy się kusić o typowanie, która z nich awansuje, ale zainteresowane drużyny mogą nad tym się pozastanawiać. A może mają swojego wymarzonego rywala w 1/8 finału? Jest też opcja, że któraś z drużyn bardzo nie będzie chciała z kimś zagrać – zawsze można wspomóc jakąś drużynę w ostatniej kolejce… Wszystko w rękach fanów!!!!!!! I o to chodziło w tej zabawie 🙂

Zostaw odpowiedź