Liga Fanów

Faza grupowa Ligi Fanów za nami

29 kwietnia 2020 roku przeszła do historii pierwsza (oby na razie jedyna) faza grupowa Liga Fanów Spartan Cup. Na naszym facebookowym fun page’u odbyły się 72 wirtualne pojedynki między drużynami, które zgłosiły się do rozgrywek na prawdziwym boisku, lecz nie mogły tych spotkań rozegrać. W kilku grupach pojedynki odbywały się „na spokojnie”, w kilku wyłonili się prawdziwi liderzy, w jednej emocje były bardzo duże! A wyglądało to tak:

Grupa A

Zdecydowanym zwycięzcą grupy jest Sekcja Tarcia Chrzanu. W każdym ze spotkań zespół ten osiągał bardzo dużą przewagę głosów. Rewanżowy pojedynek z Destemido wygrali różnicą aż 75 głosów, co jest rekordem fazy grupowej. Wspomniane Destemido, mając już zapewniony awans do 2 rundy, zapewne odpuściło wspomniany pojedynek, wygrywając jednak wszystkie spotkania oprócz tych ze zwycięzcą grupy. Do zajęcia trzeciego miejsca przez Obojętnie wystarczył właściwie wygrany rewanż z najsłabszym w grupie NG Engineering.

Grupa B

Zwycięzcą grupy KP Ogrodomania, o czym zadecydował pierwszy wygrany pojedynek z drużyną Wypitych. Po tym pojedynku Wypici, którzy byli pewni swego drugiego miejsca, nie szarżowali ze zdobywaniem głosów, ale i tak spokojnie zajęli 2 miejsce. Dwa remisy w pojedynkach Old Boys i Nie Krzycz nie pomogły żadnej z tych drużyn, bowiem oba pożegnały się z Ligą Fanów po fazie grupowej.

Grupa C

Dwie drużyny tej grupy stoczyły ze sobą dwa zaciekłe pojedynki. W obu ostatecznie górą był zwycięzca grupy Real Zalesie. Oprócz wspomnianych pojedynków, drużyna ta nie miała większych problemów, aby wygrać 4 pozostałe boje. Drugie miejsce dla JM Auto Team, chociaż remis tej drużyny z Portujizz można uznać za niespodziankę. Ostatnia kolejka miała zadecydować o tym, czy Portujizz, czy AC Polanka awansuje do 2 rundy. Remis w ich pojedynku oznaczał, że nie udało się to żadnej z tych drużyn.

Grupa D

Zdecydowanym zwycięzcą tej grupy – Politologia UWr. W każdym z pojedynków zespół ten zdobywał podobną liczbę głosów, za każdym razem to wystarczało. Była to grupa, w której zanotowaliśmy największą liczbę remisów. Aż po 3 remisy miały na swoim koncie Mateco Wrocław i Primavera. O wyższości tej pierwszej drużyny decydowały bezpośrednie spotkania – i mimo dwóch remisów, przewagę w głosach zanotowało Mateco, dlatego też jest wyżej w tabeli. Dwa remisy to wszystko na co było stać nieznaną jeszcze gronu kibiców naszych rozgrywek zespół BBoys, ale i tak brawa za te dwa remisy ze „starymi wyjadaczami”.

Grupa E

O wyjątkowości tej grupy świadczą liczby. O pierwsze miejsce zacięte boje toczyły trzy drużyny. Szczególnie w pierwszych swoich pojedynkach nie chciały odpuścić, dzięki czemu odnotowaliśmy najciekawszy pojedynek w lidze, jedyny który zakończył się trzycyfrowymi liczbami! Najlepiej swoich fanów zmobilizowali zawodnicy Regio-food.pl Beer Boys, dzięki czemu udało im się wygrać wszystkie spotkania, z imponującą średnią – 97,5 głosu na pojedynek! Co ciekawe, zarówno drugi The Crazy Gang, jak i trzeci FC INSS-POL zdobyły po 350 głosów! Wielkich szans na zwycięstwa, wobec tak zdecydowanych ataków tych trzech drużyn nie miała drużyna Persony Direktservice Team, choć liczba głosów zdobyta w niektórych pojedynkach, w innych grupach mogłaby wystarczyć nawet na zajęcie 3 miejsca.

Grupa F

Grupa F też była wyjątkowa. W grupie tej nie było drużyny z kompletem zwycięstw. Bez porażki jednak zakończył 1 rundę zespół Imperial MTS Auto. Stało się tak dzięki pokonaniu w ostatniej kolejce Olimpii Sępolno, która ostatecznie zajęła 2 miejsce. W ostatnich dwóch kolejkach z dobrej strony pokazali się fani Politechniki Wrocławskiej. Za niespodziankę uznaliśmy remis tej drużyny z późniejszym zwycięzcą grupy. Politechnika okazała się najlepszym zespołem spośród tych, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. Bez punktu zakończyła udział w Lidze Fanów Sarmacja Wrocław, choć do zdobycia co najmniej jednego punktu brakowało niewiele.

 

 

 

Zostaw odpowiedź