Liga Fanów

Ciekawe pojedynki w 1/8 finału

Faza pucharowa we wszelkich rozgrywkach niesie za sobą wiele emocji. Tutaj nie ma już kalkulacji – przegrywający odpada z rozgrywek. Nie inaczej było w minionym tygodniu w Lidze Fanów Spartan Cup. Kilka spotkań zostało rozstrzygniętych już w pierwszej połowie, ale były też takie, które trzymały w napięciu do ostatnich minut…

Od fazy pucharowej wydłużył się czas trwania pojedynków. Od teraz trwają one 24 godziny. Aż 5 spośród drużyn, które prowadziły do przerwy, musiało uznać wyższość przeciwników w drugich połowach i odpadły z dalszej rywalizacji.

O pojedynku Sekcji Tarcia Chrzanu z The Crazy Gang piszemy w osobnym wpisie, a o jego wyjątkowości świadczy choćby to, że żadnej z pozostałych drużyn nie udało się przekroczyć granicy stu głosów… Najbliżej tego był zespół Destemido, który w związku z tym stał się „trzecią siłą” fazy pucharowej. Bardzo blisko remisów, a tym samym rzutów karnych byliśmy w przypadku dwóch pojedynków: Olimpii Sępolno zabrakło dwóch głosów do remisu, Politologii UWr 6-ciu. Politologia jest jedyną drużyną, która wywalczyła awans z 1 miejsca w grupie i odpadła na tym etapie rozgrywek. Odpadła z nie byle kim – FC INSS-POL w 1 rundzie zdobył aż 350 głosów. Tym razem 60 wystarczyło do awansu, z czego 20 zostało oddanych na tą drużynę w ostatnich minutach pojedynku, dzięki czemu grają dalej.

Cztery pozostałe pojedynki tej fazy rozgrywek miały zdecydowanych zwycięzców. Trzy spośród pokonanych przez nich drużyn nie postawiło „twardych” warunków. Awans z trzecich miejsc drużyn Obojętnie, Politechniki i Primavery i tak był sukcesem, biorąc pod uwagę ilość głosów, które dostawały. Realnie patrząc, nie miały wielkich szans w swoich pojedynkach. Trochę inaczej było w starciu dwóch Mistrzów z 2019 roku – Mateco Wrocław wygrało pierwszą połowę, JM Auto Team drugą. Ta druga ekipa wygrała swoją połowę bardziej zdecydowanie, dlatego to ona zagra dalej.

W sumie podczas 8 spotkań 1/8 finału Ligi Fanów oddano 1690 głosów, z czego aż 56% to głosy zdobyte w pojedynku STC-TCG!!! Średnio więc przypada aż 211 oddanych głosów w jednym pojedynku. Gdyby nie liczyć w tych statystykach wyjątkowego pojedynku – średnia wyniosłaby 107 głosów/pojedynek. Porównując ją ze średnią z fazy grupowej – jest to średnia porównywalna z najciekawszą pod tym względem średnią Grupy E. Tak więc zainteresowanie spotkaniami 1/8 finału było naprawdę wysokie. Za wszystkie oddane głosy w imieniu wszystkich 16-stu drużyn wszystkim gorąco dziękujemy!!!

Zostaw odpowiedź