Summer Cup

Druga edycja Summer Cup dla Silesii!

Zakończyły się wszystkie spotkania drugiej rundy naszego letniego turnieju Summer Cup 2.0, pora więc na krótkie podsumowanie! Zwycięzcą turnieju okazała się Silesia, która kończy turniej bez porażki!! Zwycięstwo jednak wywalczyła dopiero w ostatnim meczu, pokonując depczącą jej po piętach drużynę JM Auto Team. O tym, że na 1 miejscu turnieju nie skończyli gracze Soccer Punch, zadecydowała jedyna porażka tej drużyny… Właśnie z Silesią!

 

Nasz turniej miał trwać krócej, ostatecznie rozciągnął się w czasie. Dzięki temu wszystkie drużyny miały bardziej równe szanse na ostateczne zwycięstwo. Od pierwszych spotkań dominowały 4 drużyny i to one rozdzieliły między sobą miejsca w pierwszej czwórce. Sam turniej stał na wysokim poziomie i mimo czasu wakacji, urlopów i powrotu na boiska po kilku miesiącach bez grania, większość zawodników prezentowała wysoką formę. Często o wyniku decydował skład, jaki udało się zebrać na dany dzień. To właśnie brak kilku zawodników w Silesii zdecydował o remisie tej drużyny z Lions Team, z drugiej strony Silesia jako jedyna pokonała Soccer Punch, gdy w nim zabrakło akurat dwóch liderów. 

Mimo, że był to turniej wakacyjny, większość drużyn podeszła do niego bardzo poważnie. Gdy jednak okazało się, że są tu silniejsi, kilka drużyn postanowiła wykorzystać ten czas na budowę formy oraz zgranie drużyny przed jesienną rywalizacją w swoich ligach.

Grupa Mistrzowska

O podziale miejsc na szczycie zadecydowały bezpośrednie pojedynki między czterema najlepszymi drużynami. Dwa zwycięstwa i remis Silesii przesądziły o jej zwycięstwie w turnieju. Politechnika i Imperial starały się nawiązać walkę i nagmatwać w czołówce, ale ostatecznie im się to nie udało, chociaż też należą się słowa uznania dla tych drużyn, które pokazały się z dobrej strony. Brak stabilizacji formy i składu przesądził o tym, że Olimpia Sępolno i KP Ogrodomania nie włączyły się tym razem w walkę o podium.

Grupa Mistrzowska

Ranga Drużyny Rozegrano Punkty Wygrane Zremisowane Przegrane Różnica Różnica goli
1 Silesia 10 28 9 1 0 57 - 12 45
2 Soccer Punch 10 25 8 1 1 55 - 21 34
3 JM Auto Team 10 24 8 0 2 59 - 22 37
4 Lions Team 10 21 6 3 1 33 - 18 15
5 Politechnika Wrocławska 10 18 6 0 4 39 - 26 13
6 Imperial MTS Auto 10 15 5 0 5 23 - 26 -3
7 Olimpia Sępolno 10 9 3 0 7 20 - 43 -23
8 KP Ogrodomania 10 8 2 2 6 15 - 42 -27

Grupa Szczęśliwa 9

Rywalizacja w grupie pocieszenia przebiegała pod dyktando Czarnych Demonów. Drużyna, która na 13 minut przed zakończeniem swojego ostatniego spotkania w 1 rundzie była jeszcze w Grumie Mistrzowskiej, wynagrodziła to sobie zajmując miejsce 9 w turnieju.
Tuż za ich plecami trwała niesamowita walka o miejsce 10. Zarówno na koniec pierwszej rundy, jak i drugiej, trzy drużyny miały taką samą ilość punktów! O 10 miejscu LaEquipe zadecydował więc najkorzystniejszy bilans bramek. Wyprzedzili The Crazy Gang jedynie o 2 bramki zdobyte więcej! A przypomnijmy, że ta drużyna w pierwszych meczach miała duży problem ze zdobywaniem goli..
Primavera, co stało się cechą charakterystyczną tej ekipy, miała mecze świetne i beznadziejne. Jeśli tylko ustabilizują skład i formę…mogą być groźni dla każdego.
Sekcja Tarcia Chrzanu potraktowała ten turniej wakacyjnie. Okres przygotowawczy mają natomiast zakończony!

Szczęśliwa 9

Ranga Drużyny Rozegrano Punkty Wygrane Zremisowane Przegrane Różnica Różnica goli
1 Czarne Demony 9 15 5 0 4 32 - 17 15
2 LaEquipe 9 10 3 1 5 24 - 20 4
3 The Crazy Gang 9 10 3 1 5 22 - 20 2
4 Primavera 9 10 3 1 5 18 - 46 -28
5 Sekcja Tarcia Chrzanu 9 3 1 0 8 13 - 52 -39
6 NG Engineering 9 0 0 0 9 0 - 45 -45

Najlepsi strzelcy

W Turnieju Summer Cup 2.0 w 58 spotkaniach, zdobyto 365 goli!! Daje to bardzo wysoką średnią 6,29 bramki/mecz!!! Najwyższe zwycięstwo odnotowała drużyna JM Auto, która pokonała Primaverę 16-1. To ta drużyna zdobyła też największą ilość bramek w turnieju – 59. Najlepszą grą w obronie może się za to pochwalić Silesia, która straciła tylko 12 bramek!!! w 9 rozegranych spotkaniach. 

Królem strzelców naszego turnieju letniego, po raz drugi zresztą, został Kacper Biliński, zawodnik JM Auto Team. Tym razem zdobył on 23 gole w 7-miu rozegranych spotkaniach w czerwcu i lipcu. Gonił go Damian Rudzki, który stracił 2 mecze z powodu kontuzji. Ostatecznie zabrakło dwóch bramek, a Soccer Punch zabrakło najlepszego strzelca w starciu z Silesią. Oprócz nich jeszcze kilku graczy może pochwalić się średnią ponad 1 bramki/mecz. Oto czołówka tej klasyfikacji:

Najlepsi asystenci

Przez dłuższy czas również w tej klasyfikacji prowadził Kacper Biliński. Zabrakło go jednak w ostatnich spotkaniach, co skrzętnie wykorzystał rozgrywający drużyny Silesii, Marcin Józefowicz. Kilka z jego asyst było wręcz profesorskich, a na ich przykładzie mogliby się uczyć juniorzy. Ostatnie podania Marcina Józefowicza na pewno pomogły Silesii w zwycięstwie w turnieju. Tuż za jego plecami gracze drużyn, które również skończyły rywalizację na podium.

Niezastąpieni

Drużyny biorące udział w turnieju Summer Cup 2.0 rozegrały od 8-miu do 10-ciu spotkań. Mimo, że graliśmy w niekorzystnym momencie, sprzyjającym urlopom, aż 21 zawodników rozegrało wszystkie spotkania dla swoich drużyn!! Byli to: Marcin Płoch, Marcin Józefowicz (Silesia), Piotr Musielak (Soccer Punch), Krzysztof Mazurczak (JM Auto Team), Maciej Dera, Rafał Rybak, Michał Goździk, Rafał Rejentowicz (Lions Team), Krzysztof Hnatek, Bartosz Jaśkowiak (Politechnika Wrocławska), Arkadiusz Witlake, Oskar Maliszewski (Imperial MTS Auto), Łukasz Nadgrodkiewicz (KP Ogrodomania), Piotr Niciński (Czarne Demony), Patryk Juszczak, Mateusz Staroń, Adam Kowalczyk, Kuba Pleśniak (LaEquipe), Michał Kuś, Wojciech Wyrzykowski, Kamil Czogała (The Crazy Gang). Brawa dla nich za wytrwałość!!!

Nagroda Fair Play

Postanowiliśmy przyznać Nagrodę Fair Play w naszym letnim turnieju! Nagrodę otrzymuje Lions Team 🦁
Nie, nie za to, że nie mieli kartek, bo mieli. Nie za najmniejszą ilość fauli 😉
Ale za to, że szli na rękę innym drużynom, gdy te prosiły o zmianę terminu spotkania! Szli na rękę, co nie zawsze okazywało się dla nich korzystne – Ale woleli rozstrzygnąć wynik na boisku z silnym przeciwnikiem, a nie zdziesiątkowanym! 👏👏👏 I szacun!
W związku z tym dostają voucher 1 godz. Boiska na sparing! 

 

Tak więc Turniej Summer Cup 2.0 przechodzi do historii!!! Czasami było gorąco, czasami deszczowo, zazwyczaj były komary, a najważniejsze jest to, że udało się pograć w piłkę, nikt nie zachorował – więc WSZYSTKO WRACA DO NORMY!!!

Zostaw odpowiedź