PUCHAR LIGI XXI EDYCJI

Puchar Ligi XXI edycji

Tradycyjnie rozgrywkom ligowym, towarzyszy walka o Puchar Ligi! Obrońcą trofeum jest Olimpia Sępolno, która prawie rok temu w finale pokonała drużynę Gumzamet Fidasz! Już w przyszłym tygodniu, 24 września, odbędzie się losowanie 1 rundy tegorocznego Pucharu Ligi!!! Wystąpi w nim co najmniej 27 drużyn, a do najbliższej środy czekamy jeszcze na zgłoszenia od zainteresowanych drużyn!

 

Postanowiliśmy, że Puchar Ligi XXI edycji odbędzie się w całości metodą pucharową. Każdy mecz trwać będzie 2×20 minut. W przypadku remisu, o zwycięstwie zdecydują rzuty karne. W związku z tym, zasady są następujące:

– w 1 rundzie zagrają wszystkie drużyny biorące udział w XXI edycji Spartan Cup w składach ligowych oraz finalista poprzedniej edycji Gumzamet Fidasz

– jeśli któraś drużyna ma limit 20 zawodników zgłoszonych do ligi (co uważamy, że jest wystarczająco), do czasu rozegrania meczów ćwierćfinałowych może dodatkowo zgłosić 2 zawodników tylko do Pucharu Ligi

– do 1 rundy mogą się zgłosić również drużyny nie biorące udziału w naszych obecnych rozgrywkach – termin zgłoszeń to przyszła środa (23 września) – można zgłosić max 12 zawodników. Mogą to być drużyny, które kiedyś grały w Spartan Cup lub zupełnie nowe. Forma płatności za udział zostanie przesłana zainteresowanym drużynom. Jest to 70 zł za mecz za drużynę – na zasadzie – płacicie przed meczem – jeśli wygracie, płacicie dalej po 70 zł za kolejne mecze, jeśli nie – kończycie udział

– każda drużyna zagra maksymalnie 5 spotkań (5 rund) – chyba że się zgłosi 10 nowych drużyn 😉 – wtedy one mają szanse na 6 spotkań.

– w przypadku, gdy zgłosi się inna liczba niż 32 drużyny – wolny los w 1 rundzie otrzymają w kolejności: obrońca Pucharu Ligi, Mistrz XX edycji, podium XX edycji oraz kolejne drużyny w tabeli Ekstraklasy i I ligi.

– w najbliższy czwartek (24 września) odbędzie się losowanie tylko 1 rundy. Losowanie 1/8 finału zostanie dokonane w trakcie trwania 1 rundy, gdy poznamy co najmniej połowę drużyn 2 rundy – wtedy będzie już rozlosowana drabinka gry aż do finału.

– większość spotkań Pucharu Ligi zostanie zaplanowana na piątki (60%), ale część będzie rozegrana w inne dni tygodnia – na zasadzie, że żadna drużyna nie będzie miała w terminarzu więcej niż dwóch spotkań w tygodniu.

– jeden zawodnik w spotkaniach Pucharu Ligi może reprezentować tylko jedną drużynę!! Jeśli jest na liście jednej z drużyn XXI edycji a jego inna drużyna zgłosi się do Pucharu Ligi – wtedy musi wybrać drużynę, w której będzie grał w Pucharze Ligi.

– pozostałe zasady oraz przepisy gry zgodnie z informacjami na naszej stronie https://spartancup.pl/

W razie pytań, piszcie! I zapraszajcie znajomych do podjęcia szybkiej decyzji, mogą się sprawdzić na tle grających drużyn. Można też zgłosić swoją „drużynę rezerw” – jeśli macie graczy, którym chcecie się przyjrzeć… 🙂

Zostaw odpowiedź