II liga - 5 drużyn w grze o awans!

II liga – 5 drużyn w grze o awans!

W tej edycji, ze względu na to, że do udziału w II lidze zgłosiło się 10 drużyn, zdecydowaliśmy się na inny wariant gry. Za nami 1 runda, w której zespoły mierzyły się ze sobą każdy z każdym. Po 9 kolejkach nastąpił podział na dwie grupy: mistrzowską oraz spadkową. W 2 rundzie każdy zespół docelowo miał rozegrać 4 spotkania – rewanże z zespołami ze swojej grupie. Punkty oraz bramki zdobyte w 1 rundzie są ujęte w tabelach obu grup.

 

Po 1 rundzie liderem jest drużyna JM Auto Old Team, która nie przegrała spotkania! Ma świetny bilans bramkowy, któremu przysłużyło się 19 bramek zdobytych przez Karola Deperasa. Trzeba dodać, że lider zdobył 6 punktów dzięki walkowerom, choć prawdopodobnie mecze te i tak by wygrał.

Tuż za plecami lidera, dwie drużyny, które prezentowały bardzo solidny futbol. Klub Towarzysko Sportowy to jedyny zespół, który urwał punkty liderowi, a mógł nawet spokojnie wygrać to spotkanie, gdyby jego zawodnicy zachowali zimną krew. Bardzo dobrze prezentowała się też drużyna Portujizz, którą przed tą edycją wzmocnili trzej Polacy. Pozostali gracze tego zespołu pochodzą z Portugalii. Pierwszą piątkę uzupełniły drużyny Nie Krzycz, z Tomaszem Kowalikiem w składzie, który utrzymuje wysoką skuteczność pod bramką przeciwników oraz nowicjusze z FC Good Boys. Ta ostatnia drużyna awansowała do Grupy Mistrzowskiej w ostatniej chwili, wyprzedzając Obojętnie oraz Breslauera, który ze względu na pandemię, wycofał się z rozgrywek.

Na pewno więcej po swojej grze, a w zasadzie po wynikach, mogli oczekiwać gracze spadkowicza z I ligi, czyli Primavery. Drużyna ta miała w 1 rundzie bardzo dobre mecze, ale przeplatała je słabszymi, stąd pozostanie jej walka o 6 miejsce w tabeli. Grupę Spadkową uzupełniają Sekcja Tarcia Chrzanu oraz Sarmacja Wrocław. O wiele więcej spodziewaliśmy się szczególnie po tej pierwszej drużynie, która w poprzedniej edycji grała niemal perfekcyjnie w obronie i do końca liczyła się w grze o awans do I ligi.

Zawodnicy w 41 meczach zdobyli 199 bramek, co daje średnią 4,9 bramki/mecz. W klasyfikacji strzelców prowadzą trzej zawodnicy. Lideruje zawodnik, który ma już na swoim koncie koronę króla strzelców I ligi, Karol Deperas, zdobywca 19 goli. 5 mniej ma na swoim koncie król strzelców XX edycji, Tomasz Kowalik, a jednego mniej strzelił Mateusz Mazurkiewicz z Obojętnie,

Wśród najlepszych asystentów na razie liderem również Karol Deperas, ale naciskają na niego Adam Łyskawa oraz Wojciech Miecznikowski. Co ciekawe, w pierwszej trójce najlepszych strzelców i asystentów zawodnicy tych samych drużyn!

Wśród graczy występujących w II lidze nie brakuje takich, którzy spokojnie poradziliby sobie w Ekstraklasie. Na razie są wierni swoim drużynom i na pewno wyróżniają się na tle kolegów. Po 1 rundzie najwięcej wyróżnień dl Najlepszego Zawodnika Meczu zgarnął Jakub Dec z Klubu Towarzysko Sportowego.

Najszczelniejszą obronę w 1 rundzie miały dwie liderujące drużyny. Nic więc dziwnego, że to ich bramkarze prezentują największą skuteczność. Natomiast najbardziej pracowitym bramkarzem jak widzimy, jest Mateusz Jasiński z Primavery, który jako jedyny zagrał we wszystkich spotkaniach.

 

Zostaw odpowiedź