Wyścig o mistrza

Wyścig o mistrza!

Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek wiemy już, że walka o tytuł mistrzowski rozegra się między obrońcą tytułu Mateco Wrocław, a brązowym medalistą XX edycji – Personą Direktservice Team! Matematyczne szanse na tytuł ma jeszcze Soccer Punch, ale te dwie pierwsze drużyny nie mogłyby wygrać żadnego meczu, co jest praktycznie nierealne. Przeanalizujmy więc sytuację na ostatniej prostej naszych rozgrywek:

 

PERSONA DIREKTSERVICE TEAM – aktualnie liderem jest Persona, ale drużyna ta rozegrała 1 mecz więcej niż ich bezpośredni rywal do tytułu. Przed Personą jeszcze dwa spotkania: z NG Engineering oraz z Mateco Wrocław. Jeśli pokonają tą pierwszą drużynę, będą pewni co najmniej wicemistrzostwa, które zdobyli już czterokrotnie. W XV edycji znaleźli się za plecami Mateco. Czy tym razem będzie odwrotnie? Otwiera się na to duża szansa, bowiem w tej edycji grają bardzo dobrze, przegrali jedynie minimalnie z Soccer Punch (3-4) oraz pierwszy mecz z Mateco (1-5).

MATECO WROCŁAW – czterokrotny mistrz Spartan Cup ma szansę na 5-ty tytuł! Aby nie oglądać się na rywali, musi wygrać 3 ostatnie spotkania. Jako, że obrońca tytułu jest w bardzo dobrej formie świadczy seria 8-miu spotkań bez porażki. Zresztą, jedyną porażkę w tej edycji zanotował z Soccer Punch (2-9). Przed Mateco jeszcze 3 spotkania: z Olimpią Sępolno, z którą w tej edycji wygrało już 3 razy, z Politechniką Wrocławską oraz na deser z Personą Direktservice Team. Jeśli w dwóch pierwszych spotkaniach Mateco zdobędzie komplet punktów, z Personą wystarczy remis. Jeśli natomiast w ostatnich spotkaniach Mateco zdobędzie maksymalnie 4 punkty, jest opcja, że zajmie 3 miejsce na koniec rozgrywek.

SOCCER PUNCH – debiutujący w naszych rozgrywkach zespół rozpoczął z impetem. W październiku nastąpiła załamka formy i czterokrotnie już musiał uznać wyższość rywali. Biorąc pod uwagę ambicję drużyny, brak tytułu mistrzowskiego to raczej porażka, z drugiej strony jako debiutant znaleźć się na podium Ekstraklasy to też dobry wynik. Soccer Punch ma szansę na 2 miejsce, a nawet na 1, ale przy zdobyciu kompletu punktów w dwóch ostatnich meczach, musiałby liczyć na porażki Persony i Mateco. Natomiast do zajęcia trzeciego miejsca w lidze wystarczy 1 zwycięstwo w dwóch ostatnich spotkaniach: z AC Polanką lub Politechniką Wrocławską. W przypadku remisu z tą pierwszą drużyną, również Soccer Punch zdobędzie brązowe medale. 

AC POLANKA – biorąc pod uwagę fakt, że drużyna jest w trakcie przebudowy, aktualne 4 miejsce w tabeli i walka o podium to dobry wynik. Awans na podium byłby możliwy w przypadku zdobycia 9-ciu punktów w trzech ostatnich meczach oraz zdobyciu co najwyżej 1-ego punktu przez Soccer Punch. Polanka zagra jeszcze z: NG Engineering, Regio-food.pl Beer Boys oraz Soccer Punch w ostatniej kolejce. Od wyniku spotkania Soccer Punch-Politechnika zależy więc, czy ostatni mecz będzie o 3 miejsce w tabeli, czy też o obronę 4-tej pozycji…

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA – słabsza edycja w wykonaniu dwukrotnego wicemistrza z 2019 roku, ale biorąc pod uwagę problemy kadrowe z października, kapitan drużyny i tak cieszy się z osiągniętych rezultatów. Politechnikę czekają jeszcze 3 spotkania: z Soccer Punch, Mateco Wrocław oraz Olimpią Sępolno. W przypadku wywalczenia kompletu punktów, Politechnika ma jeszcze szanse na zajęcie 3-ego miejsca w tabeli! Oprócz 3 zwycięstw, drugim warunkiem byłoby zwycięstwo Polanki z Soccer Punch. Tak więc nie wszystko jeszcze stracone, trzeba grać do końca!

NG ENGINEERING – dla beniaminka wywalczenie dalszej gry w Ekstraklasie było przedsezonowym celem. Cel jest blisko, a gra wygląda przyzwoicie. 4 zwycięstwa w dotychczasowych występach to dobry wynik, a jest jeszcze szansa na kolejne. Nie będzie o nie łatwo, bowiem najbliżsi rywale tej drużyny, AC Polanka, Persona Direktservice Team oraz Regio-food.pl Beer Boys, też mają swoje cele… Gdyby jednak udało się beniaminkowi wywalczyć komplet punktów, byłaby szansa na wywalczenie nawet 4-ego miejsca w tabeli.

OLIMPIA SĘPOLNO – gdyby zawodnicy Olimpii byli w formie sprzed roku, na pewno nie zajmowaliby siódmego miejsca w tabeli… A tak, na chwilę obecną nie są pewni pozostania w Ekstraklasie. Co więcej, aby być pewnymi pozostania w Ekstraklasie, gracze Olimpii musieliby wywalczyć co najmniej 7 punktów w ostatnich trzech spotkaniach i liczyć na porażki NG Engineering. Te 7 punktów musieliby zdobyć w spotkaniach z Mateco Wrocław, Regio-food.pl Beer Boys oraz Politechniką Wrocławską. Kluczowym meczem będzie spotkanie z Beer Boys, w przypadku zwycięstwa, Olimpia raczej zapewni sobie walkę o Ekstraklasę w meczu barażowym.

REGIO-FOOD.PL BEER BOYS – w pierwszej rundzie Beer Boys pokonali Olimpię 3-2. Jest to ich jedyne zwycięstwo w tej edycji. Jeśli uda im się powtórzyć ten wynik, mają szansę na obronienie się przed spadkiem do I ligi. Oczywiście wywalczenie gry w meczu barażowym byłoby możliwe w przypadku 3 zwycięstw w ostatnich 3-ech meczach, ale biorąc pod uwagę serię 8-miu kolejnych porażek, jest to wariant bardzo optymistyczny. Teraz wszystko zależy od spotkania z Olimpią. W przypadku porażki, Beer Boys raczej będą musieli pogodzić się ze spadkiem do I ligi. Dwa pozostałe spotkania to mecze z AC Polanką oraz NG Engineering.

Ranga Drużyny Rozegrano Punkty Różnica Różnica goli
1 Persona Direktservice Team 14 34 61 - 28 33
2 Mateco Wrocław 14 32 58 - 26 32
3 Soccer Punch 14 27 73 - 43 30
4 AC Polanka 14 26 43 - 20 23
5 Politechnika Wrocławska 14 18 50 - 52 -2
6 NG Engineering 14 15 39 - 55 -16
7 Olimpia Sępolno 14 9 34 - 46 -12
8 Regio-food.pl Beer Boys 14 3 23 - 111 -88

 

Zostaw odpowiedź