Znamy ćwierćfinalistów

Znamy ćwierćfinalistów

W ostatni piątek listopada poznaliśmy dwie ostatnie drużyny, które zagrają w XXI edycji Pucharu Ligi!!! W 1/4 finału tegorocznych rozgrywek wystąpią więc 4 drużyny z Ekstraklasy, 3 drużyny z I ligi oraz jedna drużyna występująca gościnnie. Patrząc po dotychczas rozegranych spotkaniach, emocji na pewno nie zabraknie!!!

 

W 1/8 finału odpadł obrońca trofeum z poprzedniej edycji, Olimpia Sępolno musiała uznać wyższość Mateco Wriocław. W ostatniej rundzie byliśmy świadkami trzech bardzo wyrównanych pojedynków. Dwa z nich toczyły się na poziomie tej samej ligi. W obu zadecydowała dyspozycja dnia, a tak naprawdę wyniki odwrotne też byłyby sprawiedliwe. Ostatecznie oba zakończyły się takim samym wynikiem – 4:3 wygrały Persona Direktservice Team oraz Wypici Team! Tylko w jednym pojedynku doszło do rzutów karnych. AC Polanka męczyła się z II-ligowym Klubem Towarzysko Sportowym aż do 40 minuty. Wtedy to Polanka zdobyła wyrównującą bramkę, chociaż w meczu stworzyła bardzo dużo sytuacji pod bramką rywala. W rzutach karnych zadecydowało doświadczenie i zimna krew, AC Polanka wygrała 2:0.

Najbardziej wyrównanym spotkaniem 1/4 finału wydaje się być starcie Persony Direktservice Team z Gumzametem Fidasz! Fidasz wygrał Puchar Ligi 3 razy, Persona 1 raz. Drużyny te spotkały się w turnieju finałowym w XV edycji, wtedy padł remis, ale trofeum przypadło Fidaszowi. W pozostałych pojedynkach drużyny z I ligi wcale nie stoją na straconej pozycji, pokazały to mecze ćwierćfinałowe XX edycji oraz mecz Polanka-KTS.

1/4 finału już w tym tygodniu!! Półfinały w następny poniedziałek, a FINAŁ zostanie rozegrany w środę, 9 grudnia o godzinie 21:00.

Zostaw odpowiedź