Drużyny z niższych lig górą!

Drużyny z niższych lig górą!

Ostatnim akcentem ligowych zmagań w 2020 roku były mecze barażowe. A w nich górą drużyny, które atakowały wyższe ligi!!! Tak więc wiosną 2021 roku w Ekstraklasie zagra Politologia UWr (po raz pierwszy w historii!!), zaś w I lidze drużyna JM Auto Old Team.

 

O ile na koniec poprzedniej edycji, drużyny z wyższych lig odparły atak, tak tym razem ta sztuka nie udała się Olimpii Sępolno oraz Imperialowi MTS Auto.

W pierwszym spotkaniu JM Auto Old Team, który rzutem na taśmę, w ostatnim spotkaniu ligowym, stracił mistrzostwo II ligi na rzecz Klubu Towarzysko Sportowego, wysoko pokonał Imperial MTS Auto, który nie zaliczy do udanych końcówki roku. Oba zespoły przystąpiły do spotkania bez swoich najlepszych strzelców: Karola Deperasa oraz Oskara Maliszewskiego. Imperialowi nie udało się zastąpić kontuzjowanego zawodnika, natomiast w rolę egzekutora w ekipie wicemistrza II ligi wcielił się tym razem Radosław Biernat. Tym samym witamy w I lidze JM Auto Old Team! Zaś Imperialowi pozostanie gra w II lidze, w której zagrał raz i zdobył srebrne medale.

Przeczuwaliśmy, że drugie spotkanie nie będzie obfitowało w dużą liczbę goli. I tak się stało. Tym razem Olimpii Sępolno nie udało się sforsować szczelnej linii obrony Politologii, zaś król strzelców I ligi, Yura Ilischuk zrobił to, co do niego należało. Miał wiele okazji, ale najważniejsze, że jedną z nich zakończył skutecznym strzałem. Tym samym Olimpia balansuje między Ekstraklasą a I ligą. Wiosnę spędzi na zapleczu Ekstraklasy, a w niej po raz pierwszy zagra Politologia UWr!

Zostaw odpowiedź