Summer Cup

XXI edycja – statystyki I liga

I liga, patrząc na średnią wieku zawodników, to najstarsza nasza liga… Czy po tym objawia się doświadczenie, że nie tracą bramek? 🤔
W przeciwieństwie do II ligi, w lidze I wyraźnie widać, że w drugich połowach padało więcej bramek. Po raz kolejny też widać wyraźnie, że to właśnie w I lidze pada średnio najmniej bramek… Czyżby bramkarze tu byli tacy mocni? 👊
W pierwszych połowach zdobyto 91 goli, po przerwie było ich 133. (grafika powyżej)
1 runda:
Na półmetku jesiennych rozgrywek I ligi Prowadził KP Ogrodomania. Lecz straty kolejnych w tabeli drużyn dawały im nadzieję na nawiązanie walki. Jak wiemy, dół tabeli pozostał bez zmian – drużyny, które zajmowały dwa ostatnie miejsca po 1 rundzie – nie dały rady uratować swojego I-ligowego bytu.
Tak kształtowała się tabela I ligi po 1 rundzie:
Runda rewanżowa:
Runda rewanżowa należała za to zdecydowanie do Mistrza I ligi oraz do Politologii, która zaatakowała z 6-tej pozycji, zdobywając najwięcej bramek w drugiej części minionej edycji. Wysokie miejsce Imperialu i najmniejsza ilość straconych bramek nie pozwoliła opuścić tej drużynie siódmego miejsca. Mecze rewanżowe zdecydowanie nie były po myśli Wypitych oraz TCG.
Tak kształtowała się tabela spotkań rewanżowych XXI edycji w I lidze:
Mistrzowie Dobrego Początku:
Gdyby mecze trwały 20 minut, mistrzem zostałby zespół Politologii! Zaskakująco wysokie miejsce Imperialu. Zdecydowanie więcej goli w pierwszej połowie powinni się postarać zdobywać gracze Wypitych oraz Crazy Gang. Po tym zestawieniu widać, które z drużyn dobrze „wchodziły w mecz” i chciały w pierwszej części rozstrzygnąć wyniki.
Mistrzowie Gry do Końca:
Jedni dobrze zaczynają, drudzy dobrze kończą… Czasami niektórym jedno i drugie dobrze wychodzi. A najlepiej kończą gracze Destemido! W drugich połowach wywalczyli 29 punktów na 42 możliwe do zdobycia. Po przerwie budzili się również Gracze The Crazy Gang. Gorzej po przerwie radzili sobie natomiast zawodnicy Politologii oraz Realu Zalesie.
Natomiast tak samo dobrze przed przerwą, jak i po przerwie radziła sobie Ogrodomania.
Pierwszy Cios:
W porównaniu z II ligą, w lidze I doświadczenie jest widoczne! Gdy drużyna pierwsza zdobywa bramkę, ciężko jej wydrzeć 3 punkty! Nie udało się tego ani razu dokonać przeciwnikom The Crazy Gang! Gdyby tylko gracze TCG częściej pierwsi bramkę strzelali, może przygotowywaliby się do gry…w Ekstraklasie.
Jako pierwsi pierwszą bramkę w meczu najczęściej strzelali zawodnicy:
– Destemido – 10 razy
– KP Ogrodomania, Politologia UWr – 9 razy
– Wypici Team, Old Boys – 7 razy
– Imperial MTS Auto, Real Zalesie – 5 razy
– The Crazy Gang – 3 razy
Gra ofensywna:
Jak wychodziła jesienią drużyną gra ofensywna? Tu wiadomo – czołowe miejsca dla najlepszych drużyn. KP Ogrodomania oddawał najwięcej strzałów, ale pod względem średniej celnych strzałów/mecz, musiał ustąpić Destemido. A Destemido większość swoich strzałów oddawało w światło bramki. Najwięcej razy z narożnika pola karnego piłkę w pole karne posyłali gracze The Crazy Gang oraz Wypitych. Drużyny te na pewno podczas przygotowań wiosennych poćwiczą te elementy gry! Tak było jesienią:
Fair play:
Z jednej strony najrzadziej faulowali… Dlaczego więc przeciwnicy tak się na nich uwzięli i faulowali ich najczęściej? 🤔 Tego już się nie dowiemy. Faktem jest jednak, że Old Boysi raczej nie chcą, aby tak bardzo ich faulować… Pamiętajcie – gramy FAIR PLAY! ale sfaulować czasami trzeba…
Skuteczność:
Najskuteczniejszą drużyną I ligi jesienią była Politologia UWr! Jej gracze, a w większości przypadków Yura Ilishchuk, wykorzystali 18% szans bramkowych. Tuż za nimi KP Ogrodomania. Wniosek jasny – najskuteczniej grające drużyny awansują do Ekstraklasy! Bardzo wysokie miejsce Old Boys, którzy dużo nie strzelali, ale robili to skutecznie. Po drugiej stronie… Wypici Team! Wypici ewidentnie muszą popracować nad skutecznością! Gdyby jesienią mieli lepszą, może byliby na podium?
Skuteczność bramkarzy:
Skuteczność bramkarska na poziomie 90% w I lidze? Był taki! Aczkolwiek tutaj musimy zauważyć, że zdecydowana większość bramkarzy I ligi broniła średnio w połowie spotkań swoich drużyn. Pod tym względem największa stabilizacja utrzymywała się w bramce KP Ogrodomanii.
NAJ NAJ…:
😛 Najwięcej bramek – KP Ogrodomania (43) – śr. 3,07 br/mecz
😀 Najmniej straconych – Destemido (21) – śr. 1,5 br/mecz
😉 Najmniej bramek – Real Zalesie (18) – śr. 1,4 br/mecz
😟 Najwięcej straconych – Real Zalesie (40) – śr. 3,1 br/mecz
😂 Najdłuższa seria kolejnych zwycięstw – KP Ogrodomania (7)
😄 Najdłuższa seria bez porażki – KP Ogrodomania (13)
😔 Najdłuższa seria bez zwycięstwa – Real Zalesie (8)
😁 Najwyższe zwycięstwo – Imperial MTS Auto – Wypici Team 7-1
🔫 Najlepszy strzelec – Yura Ilishchuk (22 gole w 14 meczach)
⚒ Najlepszy Asystent – Łukasz Mirecki (9 asyst w 13 meczach)
🇨🇦 Klasyfikacja kanadyjska – Yura Ilishchuk (24)
😆 Najwięcej rzutów rożnych w meczu: Politologia-Imperial (16)
🤠 Najwięcej fauli w meczu: The Crazy Gang-Wypici Team (11)
😊 Najwięcej strzałów w meczu:
Politologia-KP Ogrodomania i Politologia-Old Boys (po 41)
😯 Najwięcej celnych strzałów w meczu: Destemido – Real Zalesie i Politologia-Old Boys (po 23)
😏 Najwięcej rzutów rożnych w 1-nym meczu:
Imperial (z Politologią) – 11
🤯 Najwięcej fauli w 1-nym meczu:
Imperial (z TCG) – 7
🙃 Najwięcej strzałów w 1-nym meczu
KP Ogrodomania (z Politologią) i Wypici Team (z Old Boys)- po 26
🙂 Najwięcej celnych strzałów w 1-nym meczu
Politologia (z Old Boys) – 16
🤔 Najwięcej niecelnych strzałów w 1-nym meczu
The Crazy Gang (z Old Boys) – 16
🤨 Najmniej strzałów w 1-nym meczu
Old Boys (z TCG) – 3 (ale gola zdobyli i zremisowali!!!)

Zostaw odpowiedź