Summer Cup

SUPER I-LIGA

Trwa REWOLUCJA w piłce nożnej. Dotknęła też ona Spartan Cup. W nocy, z 20 na 21 kwietnia 2021 roku o godzinie 1:30 ogłoszono komunikat. Z jego treścią zapoznali się Prezesi 12 drużyn. Szczegóły jeszcze dzisiaj!!!!

 

KOMUNIKAT!!!
W związku z nieprzystąpieniem do rozgrywek II ligi rozpoczętej właśnie edycji jednej z drużyn, zgodnie z zapisem w Regulaminie, o godzinie 1:30 w nocy z 20 na 21 kwietnia 2021 roku, do Prezesów i Kapitanów drużyn został wysłany następujący komunikat, którego istotę publikujemy:
„W sumie w I i II lidze jest więc 12 drużyn. Była już taka sytuacja w XIII edycji, do której zgłosiło się 20 drużyn (w XII było 27). Mamy więc deja vu.
Jako, że jesteśmy po rozegraniu 2 spotkań I ligi, dzisiaj odbędą się 2 kolejne, nie chcemy już tego naruszać. 1 kolejka odbyła się wobec pewnego klucza, i ten klucz posłużył na podział I ligi, która będzie się składać z 12 drużyn, na dwie grupy. Oczywiście, mogło zostać zarządzone szybkie losowanie, ale klucz będzie sprawiedliwszy.
Rangi drużyn na koniec XXI edycji zostały ustalone w ten sposób:
I – Olimpia II – Destemido III – Wypici IV – TCG
V – Old Boys VI – KTS VII – JM Auto VIII – Good Boys
IX – Obojętnie X – STC XI – Stolec XII – Warriors
Decydowała oczywiście kolejność na koniec poprzedniej edycji. O dwóch nowych drużynach niewiele wiemy, więc kolejność jest w „ciemno”.
W związku z tym do Grupy A trafiają:
I – Olimpia, IV – TCG, V – Old Boys, VIII – Good Boys, X – STC, XI – Stolec
Do Grupy B trafiają:
II – Destemido, III – Wypici, VI – KTS, VII – JM Auto, IX – Obojętnie, XII – Warriors
W grupach gramy 2 rundy (mecz i rewanż) – 10 kolejek. Po 10 kolejce drużyny z miejsc 1-3 trafiają do grupy mistrzowskiej, drużyny z miejsc 4-6 do grupy spadkowej. W przypadku równej ilości punktów, o wyższym miejscu decydują bezpośrednie pojedynki, a następnie różnica bramek.
W grupach mistrzowskiej i spadkowej gramy 1 rundę – 5 spotkań. Rezultaty z 1 fazy rozgrywki nie zerują się i nie przepoławiają – ilość punktów i bramek przechodzi do 2 fazy. Tak więc, tak jak zawsze, o końcowym rezultacie decydują wszystkie rozegrane spotkania. Każda z drużyn rozegra 15 spotkań.
1 drużyna Grupy Mistrzowskiej awansuje do Ekstraklasy, druga gra w barażu. Pozostałe drużyny z Grupy Mistrzowskiej oraz 2 najlepsze z Grupy Spadkowej w XXIII edycji zagrają w I lidze. 4 ostatnie drużyny Grupy Spadkowej zagrają w II lidze.
Koniec komunikatu. I (Super)liga powstała, UEFA i PZPN nic nam nie mogą zrobić!”
Koordynator Spartan Cup, Michał Pałamarz-Podgórny

Zostaw odpowiedź