Summer Cup

MATECO WROCŁAW NA CZELE

MATECO WROCŁAW NA CZELE Ekstraklasy po 1 rundzie. Ma wprawdzie mecz zaległy z Olimpią, ale nawet porażka nie zmieni układu w czołówce tabeli.

Stawka w Ekstraklasie w tej edycji jest niezwykle wyrównana! Prawie wszystkie drużyny dokonały wzmocnień! Jedyną drużyną z nowymi zawodnikami w składzie, ale na razie będących bardziej uzupełnieniem składu jest NG Engineering. I to widać w tabeli. NG Engineering zremisował wprawdzie z obrońcą tytułu, w kilku meczach wynik był na styku, ale punktów brakuje.

Składy uzupełnili Soccer Punch i Sancho Panza, ale na ten moment to Mateco wychodzi zwycięsko z pojedynków z największymi rywalami. 3-2 z Soccer Punch, 3-2 z JM Auto Team i 3-1 z Sancho Panza pokazuje, że doświadczenia z poprzedniej edycji pomogły tej drużynie. Regularnie w meczach lidera grają Jakub Rejmer oraz Piotr Galuś, jak również dwaj solidni bramkarze, Grzegorza Paukszta nie trapią kontuzje, no i doświadczenie jest po ich stronie. Czyżby zapowiadało się odzyskanie tytułu po 1,5 rocznej przerwie?

Jedyną porażkę Mateco zanotowało ze wzmocnioną Dermą-Bau. Mistrz XXI edycji ma bardzo mocny skład na papierze, ale jeszcze w najmocniejszym nie wystąpił. Derma-Bau nie powiedziała jednak jeszcze ostatniego słowa.

Wspomniani wyżej rywale Mateco w walce o tytuł mistrzowski zgromadzili taką samą ilość punktów. Najbardziej z nich wzmocniła się drużyna JM Auto Team. Wprawdzie rzadko gra król strzelców I ligi z poprzedniej edycji Daniel Ugarenko, ale wrócił po odbytej karze Kacper Biliński, zaś dużym wzmocnieniem jest pozyskanie Jakuba Deca oraz wcześniejszy angaż Lecha Guzowskiego do bramki.

Świetnie tą edycję rozpoczął drugi z beniaminków – Olimpia Sępolno. Tu też doszło kilku zawodników, lecz wróciła „stara” zmora Olimpii – brak regularnie grającego bramkarza i Olimpia z 2 spadła na 6 miejsce w tabeli. Ostatni z beniaminków, FC Good Boys miał obawy przed grą w Ekstraklasie. Jak na razie, mimo porażek, gra tej drużyny oraz jej ambicja może się podobać. Już wiedzą jak się gra w Ekstraklasie i na pewno nie powiedzieli ostatniego słowa.

Tak więc czeka nas ekscytująca walka w rundzie rewanżowej. Każda z drużyn ma swoje cele i liczymy na zaciętą walkę w duchu fair play 👍👍👍

Tabela na ten moment kształtuje się następująco:

W klasyfikacji strzelców ponownie prowadzi Damian Rudzki. Natomiast ilość goli 2-krotnego króla strzelców i jego przewaga są mniejsze niż w 

Natomiast warto podkreślić, że Najlepszy Zawodnik XXII edycji poprawił skuteczność ostatnich podań:

Zostaw odpowiedź