Summer Cup

Puchar Ligi po 1 rundzie

Po miesięcznych zmaganiach, w środę 10 listopada, rozegraliśmy ostatnie mecze 1 rundy Pucharu Ligi w XXIII edycji. Jako, że większość drużyn zdecydowała się na grę ścieżką grupową, do ostatniej minuty ostatniego meczu decydowały się losy tego, które drużyny zagrają w 1/8 finału. Ostatecznie, poznaliśmy 16 drużyn, które grają dalej! 10 musiało pożegnać się z rozgrywkami, chociaż szczególnie 3 z nich mogą czuć niedosyt…

 

O 2 miejscach w 1/8 finału zadecydowały mecze 1/16 finału. Tam lepsze okazały się drużyny Derma-Bau Team oraz Mateco Wrocław. Ta druga drużyna, po bardzo zaciętym meczu, dopiero w rzutach karnych pokonała mistrza – Soccer Punch.

Wiedzieliśmy, że z 5-ciu grup, do 2 rundy awansuje 13 drużyn. Mieli to być mistrzowie i wicemistrzowie grup oraz 3 drużyny z 3-cich miejsc z najlepszym bilansem bramkowym. Teoretycznie system grupowy miał sprawić, że te lepsze drużyny będą miały większe szanse na  awans, ponieważ nie decydował przypadek (np. słabsza forma w jednym spotkaniu). Okazało się, że kilka faworyzowanych drużyn, musiało jednak uznać, że ich przeciwnicy byli lepsi… Ale, jak dobrze wiemy, mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami i czasami to determinacja i chęć pokonania teoretycznie lepszej drużyny, dodaje dużo sił do walki.

2 drużyny zakończyły rywalizację grupową z kompletem zwycięstw. Są to KP Ogrodomania oraz nieoczekiwanie Wednesday Warriors. Jeszcze na minutę przed końcem meczu, w tym gronie była też Politologia UWr, ale w ostatniej minucie spotkania, strzał Kacpra Bilińskiego po idealnym dośrodkowaniu Patryka Zasłonki, zadecydował o podziale punktów. Róznież bez porażki fazę grupową zakończył The Crazy Gang. Najciekawiej było w Grupie B, gdzie do ostatniej kolejki wszystkie 4 drużyny miały szanse na awans. Ostatecznie odpadła jedynie Sekcja Tarcia Chrzanu. Historyczne chwile w ostatnim meczu przeżyli gracze Wrocław Cosmos – najsłabsza w tym momencie drużyna II ligi pokonała zdobywcę Pucharu Ligi z XX edycji Olimpię Sępolno, występującą w Ekstraklasie. Remis w meczu KFC Stolec z Obojętnie dawał awans do 2 rundy obu drużynom. Ale żadna z nich na remis nie zagrała. Po 1 połowie, KFC był poza rozgrywkami. Determinacja przyniosła efekt – 3 gole w 2 połowie, przy 2 straconych zadecydowały o awansie różnicą 1 bramki!!! kosztem Czarnych Demonów. 

Podsumowując całą pierwszą rundę naszych rozgrywek – było niezwykle ciekawie, było dużo emocji, kilka niespodzianek i wiele pięknych bramek. Mamy nadzieję, że zaproponowany system gry oraz mecze na nowym obiekcie Spartana przy ulicy Lubińskiej przypadły Wam do gustu!

Oto ostateczna klasyfikacja drużyn grających ścieżką grupową po 1 rundzie. Wszystkie rezultaty znajdują się tutaj.

O awansie do 1/8 finału 3 ostatnich drużyn zadecydowała tabela drużyn, które zajęły 3 miejsca w grupach:

Zostaw odpowiedź