Summer Cup

Zostały ostatnie 2 kolejki XXIII edycji!

Czekamy więc na ostateczne rozstrzygnięcia. Zawodnicy mają już w nogach po kilkanaście spotkań. Niektóre drużyny narzekają na plagę kontuzji, drużyny debiutujące w rozgrywkach zobaczymy, że trzeba mieć kilkunastu pewnych graczy, doświadczone o tym wiedziały, ale też nie uniknęły „wpadek”. Postanowiliśmy przeanalizować to, co nas czeka w każdej z lig. A we wszystkich jest ciekawie!!!

EKSTRAKLASA

Jeżeli Mateco Wrocław przyjedzie na 2 pozostałe mecze i nie odda walkowera (a nie zrobiło tego od co najmniej 3 lat!) PIĄTE MISTRZOSTWO w SPARTAN CUP jest ich! Za to walka o wicemistrzostwo będzie się toczyła do ostatniego gwizdka. Chrapkę mają na nie 3 drużyny. Jedna z nich w XXIII edycji zajmie, jak to mówią – najgorsze, 4 miejsce. Największe szanse ma na to poprzedni mistrz – Soccer Punch. Wystarczy, że wygra pojedynki z drużynami Derma-Bau i JM Auto. Ten drugi mecz zapewne rozstrzygnie o ostatecznym kształcie podium. W 1 rundzie JM Auto wygrało 4-2, a że bilans spotkań z Sancho jest korzystny dla Soccera – drużynie tej wystarczy remis do wywalczenia 2 miejsca. Zanim JM Auto zagra z Soccerem, czeka tą drużynę spotkanie z Olimpią Sępolno. Drużynie tej potrzebnych jest 6 punktów, aby wskoczyć na podium. Wywalczenie wicemistrzostwa będzie możliwe tylko w przypadku straty punktów przez Sancho Panza. A Sancho gra jeszcze z zamykającymi tabelę FC Good Boys oraz NG Engineering. Jeśli nie zlekceważą rywali, na pewno zakończą tą edycję na podium.

5 miejsce w tabeli zajmie ktoś z dwójki – Olimpia Sępolno / Derma-Bau Team. Ta pierwsza drużyna ma patent na mistrza XXI edycji, bowiem oba mecze wygrała i w przypadku równej ilości punktów w tabeli, to ona zajmie wyższe miejsce. Olimpię czekają jeszcze 2 trudne mecze z JM Auto i Mateco, zaś Derma-Bau zagra z Soccer Punch i Good Boys.

6 – bezpieczne miejsce w tabeli jest jeszcze w zasięgu FC Good Boys. Aby je zdobyć – muszą wygrać oba mecze – z Sancho i Derma-Bau. NG Engineering ma natomiast szanse jedynie na mecz barażowy, ale aby ten cel spełnić, również muszą wygrać 2 ostatnie mecze, a przeciwnicy są mocni – Mateco i Sancho. Ale, co już wiele razy widzieliśmy, jeśli NG Engineering przyjdzie w dobrym składzie i z odpowiednim nastawieniem, są w stanie wygrać z faworytem!

I LIGA

Na zapleczu Ekstraklasy podobny układ, jak w najwyższej lidze. Na 1 miejscu już od kilku tygodni Politologia UWr. Ale – tu mistrzostwo jeszcze nie jest pewne. Aby je zdobyć, Politologia musi zdobyć 4 punkty w 3 meczach (Korzystny bilans spotkań z KPO 2-0 i 4-4). Czy jest to niemożliwe? Jest, albowiem szansę na wicemistrzostwo wciąż mają Destemido i Obojętnie, a to z tymi drużynami Politologia jeszcze się zmierzy. Na rozkładzie ma również mecz „przyjaźni” z The Crazy Gang. Czy do Ekstraklasy powrócić za to może KP Ogrodomania? Ma spore szanse na wywalczenie co najmniej 2-ego miejsca. Na pewno zapewnią to co najmniej 2 zwycięstwa, chyba że Politologia pokona wszystkich przeciwników, wtedy KPO wystarczy wygrać 1 spotkanie (z Obojętnie, Old Boys lub KFC Stolec). Układ gier spowodował, że teoretycznie bliżej co najmniej 3 miejsca jest drużyna Destemido. Drużyna ta oprócz meczu z liderem, zagra też z TCG. Obojętnie ma natomiast na rozkładzie dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy, a wobec kłopotów kadrowych…może być ciężko. W przypadku takiej samej liczby punktów, w tabeli wyżej będzie Destemido (4-2 i 1-2 w meczach z Obojętnie).

W dolnej połowie tabeli też jeszcze wszystko może się zdarzyć!!! Skazywani na porażkę gracze Wypici Team, zdobyli 4 pierwsze punkty w ostatnich dwóch meczach. Powoduje to, że Wypici mogą jeszcze zająć 6 miejsce w tabeli! Wystarczy…kontynuować passę zwycięstw w pojedynkach z KFC Stolec i Old Boys… To te dwie drużyny będą chciały uniemożliwić plan Wypitym. Obu drużynom wystarczą bowiem remisy w starciu z Wypitymi i w najgorszym przypadku będą miały przed sobą mecz barażowy. Co ciekawe, w poprzedniej, wiosennej edycji to te 3 drużyny walczyły w Grupie Spadkowej o pozostanie w I lidze. Ostatecznie zagrały wszystkie 3, ale najdalej od tego był gracze KFC Stolec. Jak będzie tym razem? Zarówno KFC, jak i Old Boys zmierzą się z Ogrodomanią oraz mają przed sobą mecz bezpośredni. Być może to właśnie on zadecyduje o tym, która z tych drużyn uratuje ligowy byt, a którą czeka mecz barażowy. Teoretycznie, już tylko o udane zakończenie tej edycji gra The Crazy Gang, ale…. w przypadku 3 zwycięstw KFC i 2 zwycięstw Old Boys lub w odwrotnym układzie oraz  w przypadku dwóch porażek TCG, to ta drużyna może się znaleźć na 7 miejscu…

Pożyjemy, zobaczymy!!!

II LIGA

W II lidze na 2 kolejki przed końcem rozgrywek wiemy jedno – sympatyczni gracze Wrocław Cosmos ze szkoły Wrocław Cosmopolitan School zajmą ostatnie szóste miejsce, bowiem kontuzje uniemożliwiły im skuteczniejszą walkę w listopadzie. Pozostałe drużyny??? Każda z nich ma szansę nawet na mistrzostwo! Rozstrzygną to w bezpośrednich pojedynkach między sobą, chyba że Cosmos pokrzyżuje komuś szyki…
W najlepszej sytuacji jest drużyna FC SSiI, ale gra w kratkę, ma przed sobą mecze z Profitcrew i FC Equipe. 2 zwycięstwa dadzą awans do I ligi.
W gazie są gracze Wednesday Warriors, którzy odnieśli 5 zwycięstw z rzędu. 2 kolejne zapewnią im co najmniej 2 miejsce. A zagrają z goniącymi ich FC Equipe i STC.
Ostatnie tygodnie należą do drużyny FC Equipe, która gra coraz lepiej. Ale przed tą ekipą 2 trudne mecze – z WW oraz SSiI.
Sporo rozstrzygnie wtorkowy mecz Sekcji Tarcia Chrzanu z Profitcrew. Jest to mecz z poprzedniej kolejki i w zasadzie zdobyte 3 punkty zadecydują o tym, która z tych drużyn włączy się do walki co najmniej o podium. Oprócz tego meczu, obie drużyny czekają jeszcze starcia z Wrocław Cosmos, który na pewno nie będzie chciał zakończyć swojej pierwszej edycji długą serią porażek…
Tak więc z niecierpliwością czekamy, które z tych drużyn zapiszą się w historii i zdobędą swoje pierwsze trofea!!!

Zostaw odpowiedź