Summer Cup

Kto zagra w sezonie jesiennym? Przedstawienie drużyn.

Witam, z tej strony koordynator Ligi.

Mam z ligą wspólnego dosyć długo,  zacząłem grę w Good Boysach, był to sezon 2020, jesień, przez parę sezonów byłem naocznym świadkiem boiskowych wydarzeń więc mniej więcej wiem na ile daną drużyne stać i kto jest ich kluczowym zawodnikiem, chciałem po krótce przedstawić naszych jesiennych bochaterów:

Drużyna NG Engineering

Drużyna spod szyldu jednej z Wrocławskich firm jest już dosyć długim bywalcem naszych boisk, raz idzie im dobrze, raz żle ale jedno trzeba przyznać gdy mają dzień potrafią zaskoczyć, nie raz stawiali opór lepszym drużynom od siebie, chociażby Mateco w zeszłym sezonie. Jeśli już mowa o minionym sezonie warto wspomnieć o Grzegorzu Węglarskim czyli graczu który przebojem wdarł się na nasze ligowe boisko, był głównym strzelcem oraz zdołał nawet zdobyć statuetkę najlepszego asystenta. Na co stać NG w tym sezonie? Wydaję mi się, że będą drużyną która powalczy o mistrzostwo. 

Drużyna Wypici Team

Kolejna ekipa z dużym stażem na spartanie, wypici to sympatyczni goście z którymi warto zamień parę słówek przed meczem w celu poprawny humoru, w tej ekipie na pierwszym miejscu stawiane jest przede wszystkim radość z gry, gdy przegrywają klepią się po plecach i motywują przed kolejnymi spotkaniami. Wypitych stać na dużo, w zeszłym sezonie pokazali charakter po słabym początku, wygrywając kolejnych parę spotkań, warto wspomnieć, że gdy już przegrywali to bardzo nieznacznie (czyt. 1:2) więc do akceptowalnego wyniku brakowało bardzo mało, można powiedzieć, że kropki, czy w tym sezonie ją znajdą? Oby!

Drużyna JM Auto

Drużyna która miała rozbrat z naszymi rozgrywkami i po krótkiej przerwie, ponownie do nas dołączyła. Co możemy się po nich spodziewać? Jest to dla nas zagadka bo nie śledziliśmy ich poczynań w naszym zeszłym sezonie ale jedno można stwierdzić, będą jedną z groźniejszych ekip. Patrząc na skład widać parę znajomych nazwisk z chociażby KP Ogrodomanii ale również widnieje na niej chociażby Karol Deperas który jest królem pola karnego, potrafi strzelić bramkę z najtrudniejszej pozycji i z całą pewnoscią będzię nękał defensywy spartanowskich drużyn.

Drużyna Olimpia Sępolno

Olimpia to drużyna która mogłaby się stać wizytówką naszej ligi, żyją nią i są z nią bardzo silnie związani, w końcu są z Sepolna czyli tak jak nasz obiekt na Krajewskiego. Przechodząc do sedna, na co stać Olimpię? Jest to bardzo nieprzewidywalny zespół, potrafi zaskoczyć najmocniejszych (mecz z Mateco w zeszłej edycji), mają parę asów w rekawie, którzy jesli się pojawią robią bardzo dużo zamieszenia, mówie tutaj między innymi o Michale Wierzbickim popularniej „Wierzbie”, gracz potrafiący w pojedynkę zmienić obraz gry ale Olimpia to nie tylko Michał, jest w niej parę solidnych graczy, wiec jesli frekwencyjnie ten sezon będzie dobry dla Olimpii to ich lokata na koniec sezonu również. 

Drużyna FC Rubikon

FC Rubikon czyli dawne KFC Stolec, mega sympatyczni goście którzy również potrafią grać w piłkę, wyróżnia się u nich lider drużyny czyli Michał Mazurkiewicz (ojj ale on potrafi przyłożyć!) który dryblingiem, strzałem potrafi postraszyć bramkarzy, na co stać FC Rubikon w tym sezonie? Mają odświeżony skład i na pewno chcieliby powalczyć o czołowe lokaty czy im sie to uda? Jeśli będą podchodzić do każdego meczu charakternie, walczyć o każdy centrymetr boiska to jak najbardziej, może wśród czołowych postaci wyrośnie kolejny gracz który wraz z Michałem będą gwarantowali niesamowitą jakość, wszystkiego dowiemy się na boisku.

Drużyna FC Equipe

Fioletowi, bo w takim strojach ta drużyna najczęsciej grała to bardzo nieprzewidywalny ale z tej dobrej jak i złej strony, potrafią w ćwierfinale puchar odrobić straty z 1:4 na 4:4 a czasami potrafią zgubić punkty z teoretycznie najsłabszymi rywalami, jedno trzeba o tej drużynie napisać, gdy mają dzień potrafią roznieść każdego, z tym, że ich skład na tę edycje się znacząco zmienił ale patrząc na sparingi, coś nie coś potrafią więc z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego ich meczu którzy w sumie otworzy nam ten sezon, pierwszy mecz, środa 19:20, FC Equipe vs STC! 

Drużyna Sekcja Tarcia Chrzanu

Kolejna ekipa która z długiem stażem na naszych boiska, sekcja miała gorsze jak i lepsze sezony, przed wszystkim to grupka zgranych chłopaków którzy potrafią pograć w piłkę, ich skład jest bardzo podobny z sezonu na sezon więc są bardzo zgrani, jeśli do tego zgrania dołożą „formę” poszczególnych zawodników to można śmiało stwierdzić, że stać ich na górną 6stkę. Zauważyłem, jako osoba stojąca z boku, że gdy w ich bramce stoi popularny „Miki” to drużyna spisuje się o 200% lepiej, za czym idą wyniki, może to u nich klucz do sukcesu? O tym przekonamy się już w srodę o 19:20.

Drużyna Wednesday Warriors

Środowi Wojownicy, tak w przetłumaczeniu brzmi nazwa ich zespołu, drużyna która w zeszłej edycji biła się o awans do ekstraklasy, ekipa według mnie z gigantycznym potencjałem, w swoich szeregach mają paru wybitnych graczy, którzy potrafią odmienić wynik niejednego spotkania, zawsze groźni, mocno skuteczni. Jeśli frekwencja im w tym sezonie dopiszę, jeden z faworytów do zajęcia 6, ostatniego miejsca premiowanego do gry w najlepszej szóstce tego sezonu. Czy popularnych seledynowych na to stać? Bez wątpienia tak.

Drużyna The Crazy Gang

Szalony Gang to ekipa również biorąca udział w naszej lidzie któryś sezon z rzędu. Prawdziwi wyjadacze którzy nie boją się porządnej rywalizacji, nie raz potrafili zaskoczyć, m.in wtedy gdy prawie wyeliminowali drużynę Politologii z pucharu w zeszlej edycji. Tak samo jak ekipa STC, są to bardzo zgrani gracze, potrafiący dobrze „rozklepać”. Jeśli dobrze wejdą w sezon, zaczną od paru wygranych, od paru pewnych punktów to jeśli się rozjuszą, mogą być bardzo poważną przeszkodą dla każdego, może i przeszkodą nie do przejścia, czas pokaże jak TCG wejdzie w sezon, miejmy nadzieje jak najlepiej bo zagwarantują nam świetne widowisko.

Drużyna Politologia UWr

Chłopcy spod bandery Uniwersytety Wrocławskiego to od lat mieszanka piłkarskiej jakości, w zeszłym sezonie byliśmy świadkami Ukraińsko-Polsko-Hiszpańskiej mieszanki wybuchowej która dała w ostateczności wicemistrzostwo Spartana, solidna ekipa na którą trzeba bardzo uważać bo nawet jeśli źle wejdą w mecz, potrafią obrócić go o 180 stopni w dosłownie sekundzie, jedna z ekip która z pewnością będzie się biła o mistrzostwo tej edycji Spartana, można powiedzieć, że są jednym z glownym faworytów, czy ktoś im w tym przeszkodzi? Przekonamy się w trakcie sezonu. 

Drużyna Wrocław Cosmos

Drużyna która była rewelacją poprzedniego sezonu, szturmem wdarli się na salony ekstraklasowych boisk, determinacja, zgranie i fizyczność to główne cechy tego zespołu, warto wspomnieć, że w pierwszym ich sezonie zajęli ostatnie miejsce w najsłabszej lidze, powiedzieli sobie parę słów co zaowocowało świetną formą w sezonie Wiosna 2022 w którym wygrali ligę nie przegrywając ŻADNEGO meczu! Panowie z Wroclaw Cosmos będą bardzo groźni w nadchodzącym sezonie, kolejny zespół który powinien powalczyć o staż w czołowej 6stce. 

Drużyna Destemido

Drużyna Destemido to grupka graczy którzy bardzo dobrze się znają, w zeszłym sezonie dotarli AŻ do półfinału pucharu więc stać ich na bardzo dużo, potrafią rozklepać, pograć, przyśpieszyć, dobrze zagrać… Jeśli zdrowie im dopisze i frekwencja, będą niesamowicie groźni, nieprzypadkowo utrzymali się w zeszłym sezonie ekstraklasy wygrywając w barażu z drużyną Wednesday Warriors. Czy drużyna Kamila Pączko powalczy w tym sezonie? Można śmiało stwierdzić, że z pewnością ale o jakie lokaty, tego dowiemy się już podczas sezonu, pierwszy mecz Destemido już w środę 21 września.

Zostaw odpowiedź