Historia

O nas

Organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Spartan Cup jest Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan Sp. z o.o. ; www.spartan.wroc.pl
Turniej ma na celu popularyzowanie piłki nożnej, promocję zdrowia oraz pomaga wypełnić czas wolny dla wszystkich miłośników futbolu. 
 
Amatorska Liga Piłki Nożnej Spartan Cup zainaugurowała rozgrywki w marcu 2010 roku. W tym czasie odbyło się 19 edycji zmagań o mistrzostwo Spartan Cup. Oprócz Ekstraklasy, w zależności od edycji, toczyła się rywalizacja w I oraz II lidze. W tym czasie przez naszą ligę przewinęło się około 80 drużyn.  Część z nich gra w Spartan Cup od wielu edycji, w każdej dochodzą również nowe drużyny, pragnące sprawdzić swoje umiejętności na tle innych drużyn.
 
W lidze Spartan Cup biorą udział zawodnicy-amatorzy, którzy w danym momencie nie mają podpisanych kontraktów z drużynami Okręgowych Związków Piłki Nożnej (rozgrywki III ligi i wyższe). Duża grupa naszych zawodników ma doświadczenie w zawodowych rozgrywkach piłkarskich na szczeblu juniorskim lub seniorskim. Część z nich reprezentuje barwy drużyn A- oraz B-klasy, urozmaicając występami w naszych rozgrywkach.
 
Najwięcej tytułów mistrzowskich do tej pory zdobyła drużyna Śródmieście.

Drużyna Śródmieście

Największa ilość tytułów mistrzowskich w rozgrywkach Spartan Cup.